«Հայաստան» դաշինքի առաջնորդները Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում ներկայացրեցին իրենց անելիքները
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդները հանրահավաք անցկացրեցին Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ողջունելով հավաքվածներին, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը նշեց, որ չափազանց մեծ պատասխանատվության տակ են մտնում:
«Հայաստան ասելով հասկանում ենք ամուր ոտքերի վրա կանգնած, ժողովրդավարական, ուժեղ, մարտունակ բանակ, հզոր տնտեսություն ունեցող երկիր, որով հպարտանում ենք յուրաքանչյուրս: Սիրելի ժողովուրդ, ես միշտ գործի մարդ եմ եղել, սակայն այնպիսի իրավիճակ է ստեղծվել, որ նաև խոսող մարդ պետք է դառնալ, քանի որ ժամանակակից աշխարհում խոսքի ուժը հզոր է: Այդ խոսքը պետք է հասցնենք յուրաքանչյուր քաղաքացուն: Փոխանցեք բոլորին, որ Հայաստան դաշինքը գալիս է ուժեղ Հայաստան կառուցելու համար»,-ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը:
Նրա խոսքով, «Հայաստան» դաշինքը գալիս է թռիչքաձև տնտեսական աճ ապահովելու, մարդկանց կյանքի որակը բարելավելու համար: Ռոբերտ Քոչարյանը կոչ արեց հավաքվածներին ակտիվ մասնակցել ընտրություններին՝ իրենց ձայնը տալով ուժեղ Հայաստանին:
«Հայաստան» դաշինքի անդամ, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանի խոսքով՝ Հայաստանը ճգնաժամի մեջ է: Այդ իրավիճակում երկրին ու ժողովրդին անհրաժեշտ է ազգային իշխանություն, որը պետք է ունենա ազգային գաղափարախոսություն: Հայաստանին անհրաժեշտ է իշխանություն, որը տեր կկանգնի իր քաղաքացուն, երկրի սահմաններին:
« Հայաստանին պետք է իշխանություն, որն ամեն ինչ անելու է իր ժողովրդի բարեկեցությունն ապահովելու համար: Պետք է իշխանություն, որը կմտածի իր հասարակության կրթության, առողջության մասին և երկրում կհաստատի սոցիալական արդարություն: Դա կարող է անել «Հայաստան» դաշինքը»,-հավելեց Իշխան Սաղաթելյանը:

''Armenia'' Alliance leaders present their plans at Yerevan's Shengavit District
YEREVAN, JUNE 14, ARMENPRESS. The leaders of ''Armenia'' bloc held a rally at Yerevan's Shengavit District. ARMENPRESS reports, greeting the participants, leader of ''Armenia'' bloc, 2nd President of Armenia Robert Kocharyan noted that they take an extremely great responsivity.
''Saying Armenia we understand a country standing firm on its feet, democratic, strong and combat ready army, powerful economy, of which all of us will be proud. Dear people, I have always been a man of deeds, but now we have a situation that it's also important to speak, since in the modern world the speech has become powerful. We have to deliver that word to every citizen. Let everyone know that the Armenia Alliance is coming to build a strong Armenia'', Kocharyan said.
According to him, Armenia Alliance is coming for ensuring rapid economic growth and improving the quality of life of the people. Robert Kocharyan urged the participants to actively participate in the elections and vote for powerful Armenia.
According to member of Armenia Alliance, representative of the ARF Supreme Body Ishkhan Saghatelyan, Armenia is in crisis and the people need nationalist government with national ideologies for overcoming the situation.