«Հայաստան» դաշինքի առաջնորդները Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում ներկայացրեցին իրենց անելիքները
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդները հանրահավաք անցկացրեցին Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ողջունելով հավաքվածներին, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը նշեց, որ չափազանց մեծ պատասխանատվության տակ են մտնում:
«Հայաստան ասելով հասկանում ենք ամուր ոտքերի վրա կանգնած, ժողովրդավարական, ուժեղ, մարտունակ բանակ, հզոր տնտեսություն ունեցող երկիր, որով հպարտանում ենք յուրաքանչյուրս: Սիրելի ժողովուրդ, ես միշտ գործի մարդ եմ եղել, սակայն այնպիսի իրավիճակ է ստեղծվել, որ նաև խոսող մարդ պետք է դառնալ, քանի որ ժամանակակից աշխարհում խոսքի ուժը հզոր է: Այդ խոսքը պետք է հասցնենք յուրաքանչյուր քաղաքացուն: Փոխանցեք բոլորին, որ Հայաստան դաշինքը գալիս է ուժեղ Հայաստան կառուցելու համար»,-ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը:
Նրա խոսքով, «Հայաստան» դաշինքը գալիս է թռիչքաձև տնտեսական աճ ապահովելու, մարդկանց կյանքի որակը բարելավելու համար: Ռոբերտ Քոչարյանը կոչ արեց հավաքվածներին ակտիվ մասնակցել ընտրություններին՝ իրենց ձայնը տալով ուժեղ Հայաստանին:
«Հայաստան» դաշինքի անդամ, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանի խոսքով՝ Հայաստանը ճգնաժամի մեջ է: Այդ իրավիճակում երկրին ու ժողովրդին անհրաժեշտ է ազգային իշխանություն, որը պետք է ունենա ազգային գաղափարախոսություն: Հայաստանին անհրաժեշտ է իշխանություն, որը տեր կկանգնի իր քաղաքացուն, երկրի սահմաններին:
« Հայաստանին պետք է իշխանություն, որն ամեն ինչ անելու է իր ժողովրդի բարեկեցությունն ապահովելու համար: Պետք է իշխանություն, որը կմտածի իր հասարակության կրթության, առողջության մասին և երկրում կհաստատի սոցիալական արդարություն: Դա կարող է անել «Հայաստան» դաշինքը»,-հավելեց Իշխան Սաղաթելյանը:

Лидеры блока «Армения» провели митинг в административном районе Шенгавит
Лидеры блока «Армения» провели митинг в административном районе Шенгавит. Как сообщает Арменпресс, приветствуя собравшихся, лидер блока «Армения», второй президент Армении Роберт Кочарян отметил, что они берут на себя большую ответственность.
«Когда мы говорим Армения, мы имеем в виду сильную, демократическую страну, боеспособную армию, страну с сильной экономикой, которой каждый из нас гордится. Я всегда был человеком действия, но ситуация такова, что нужно стать стать человеком слова, потому что в современном мире велика сила речи. Мы должны донести это слово до каждого гражданина. Пусть все знают, что  блок «Армения» идет, чтобы строить сильную Армению», - сказал Роберт Кочарян.
По его словам, блок «Армения» идет к тому, чтобы обеспечить быстрый экономический рост и улучшить качество жизни людей. Роберт Кочарян призвал собравшихся принять активное участие в выборах, проголосовав за сильную Армению.
По словам члена блока «Армения», представителя Верховного совета АРФД Ишхана Сагателяна, Армения находится в кризисе. В этой ситуации стране и народу необходимо национальное правительство, которое должно иметь национальную идеологию. Армении нужно правительство, которое будет заботиться о своем гражданине, о границах страны.
«Армении нужно правительство, которое сделает все, чтобы обеспечить благополучие своего народа. Нам нужно правительство, которое заботится об образовании и здоровье своего общества и устанавливает в стране социальную справедливость. Блок «Армения» может это сделать», - добавил Ишхан Сагателян.