Երևանի մի շարք փողոցներում առավելագույն թույլատրելի արագությունը կսահմանվի 40 կմ/ժ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ Հայաստանի Հանրապետության հանրակրթական դպրոցներում ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ Երևան քաղաքի Օրբելի, Ավետ Ավետիսյան, Նաիրի Զարյան, Ռուբինյանց, Տիգրան Պետրոսյան, Արտաշիսյան և Զաքարիա Քանաքեռցու փողոցների դպրոցամերձ ճանապարհահատվածներում 2017 թվականի  օգոստոսի 30-ից տրանսպորտային միջոցների առավելագույն թույլատրելի արագությունը, կրկին՝ ինչպես նախկինում, աշխատանքային օրերին ժամը 8-18-ը կսահմանվի 40 կմ/ժ (առանց ժամային սահմանափակման) 60 կմ/ժ-ի փոխարեն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության ծառայությունից, այդ հատվածներում առկա լուսանկարահանող-արագաչափ սարքերը կշահագործվեն նշված նոր ռեժիմով:

На ряде улиц Еревана скорость движения будет ограничена до максимально допустимых 40 км/час
Дорожная полиция сообщает, что в связи с началом учебного года в школах Армении, на улицах Орбели, Авета Аветисяна, Наири Заряна, Рубинянца, Тиграна Петросяна, Арташисян и Закария Канакерци с 30-го августа – как и раньше, вновь в рабочие дни, с  8 до 18 часов будет ограничена до максимально допустимых 40 км/час, вместо 60 км/час.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении, соответственно будут настроены и радары скорости, установленные на указанных улицах.