Ջո Բայդենն իրեն համարել է ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնի առավել համապատասխան թեկնածուն
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախկին փոխնախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է, որ ունի բոլոր համապատասխան արժանիքներն Ամերիկայի ղեկավարի պաշտոնն զբաղեցնելու համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 4-ին հայտնել Է Associated Press գործակալությունը:
Բայդենը, ելույթ ունենալով Միզուլայի համալսարանում (Մոնտանայի նահանգ)՝ ասել Է, որ ինքն ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնի առավել որակյալ հավակնորդն Է:
Ըստ որում նախկին փոխնախագահն ընդգծել Է, որ ԱՄՆ-ը եւս չորս տարի չի դիմանա Դոնալդ Թրամփի օրոք, որը, նրա կարծիքով, «այն մարդն Է, որն ունակ չԷ ասելու ճշմարտությունը»:
Այս պահին Ջո Բայդենը խորհում Է ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնի համար իր թեկնածությունն առաջադրելու շուրջ, եւ որոշման մասին կհայտարարի երկու ամսվա ընթացքում:

Байден назвал себя наиболее подходящей кандидатурой на пост президента США
Бывший вице-президент США Джо Байден заявил, что располагает всеми необходимыми качествами, чтобы занять должность американского лидера.Как передает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU, об этом сообщает во вторник агентство Associated Press.
Байден, выступая в университете Мизулы (штат Монтана), сказал, что является наиболее квалифицированным претендентом на пост президента США.
При этом бывший вице-президент подчеркнул, что США не вынесут еще четыре года при Дональде Трампе, который, по его мнению, "является человеком, не способным говорить правду".
В настоящий момент Джо Байден раздумывает над тем, баллотироваться ли на пост президента США, и объявит о решении в течение двух месяцев.