Բայդենի որդին հաջողության հնարավորություններ ունի 2028 թ. ընտրություններում. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հնարավոր է համարել է, որ իր նախորդ նախագահ Ջո Բայդենի որդին՝ Հանթեր Բայդենը կարող է հաջողություն ունենալ հաջորդ նախագահական մրցարշավի համար դեմոկրատական ​​թեկնածուի նախնական ընտրություններում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Fox News-ը։
«Կարող եմ ասել, որ նրա անցյալն այնքան էլ լավ չէ.... Կարծում եմ՝ Հանթերը կարող է լավ հանդես գալ», - Սպիտակ տանը լրագրողներին ասել է Թրամփը՝ խոսելով փրայմերիզում Բայդենի հեռանկարների մասին։
Թրամփը հայտարարել է, թե հնարավոր է համարում իրադարձությունների նման զարգացումը՝ հաշվի առնելով, թե ինչ այլ դեմոկրատ թեկնածուներ աջակցություն ունեն։
Ավելի վաղ Հանթեր Բայդենն ակնարկել էր Դեմոկրատական կուսակցության կողմից առաջադրվելու համար պայքարելու իր պատրաստակամության մասին։ Նա ուղղակիորեն չի ասել այդ մասին, բայց գործող փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի հետ նախագահի պաշտոնի համար մրցելու հնարավորությունը մեկնաբանել է «Գնացինք» մեկնաբանությամբ։
Վերջերս հարցազրույցներից մեկում Հանթերը խոստովանել է, որ թմրամոլ է եղել, բայց 2019 թվականից ի վեր դադարեցրել է թմրանյութերի գործածումը։ Հանթեր Բայդենը դարձել է պատմության մեջ ԱՄՆ գործող նախագահի առաջին զավակը, որին քրեական մեղադրանք է առաջադրվել։ Ջո Բայդենը պաշտոնը թողնելուց առաջ ներում է շնորհել որդուն։

У сына Байдена есть шанс на успех на выборах 2028 года - Трамп
Президент США Дональд Трамп считает возможным, что Хантер Байден, сын его предшественника Джо Байдена, может добиться успеха на предварительных выборах кандидата от Демократической партии на следующих президентских выборах. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Fox News.
«Могу сказать, что его прошлое не очень хорошее… Думаю, Хантер может хорошо выступить», — заявил Трамп журналистам в Белом доме, говоря о перспективах Байдена на предварительных выборах.
Трамп сказал, что считает такое развитие событий возможным, учитывая поддержку других кандидатов от Демократической партии.
Ранее Хантер Байден намекал на свою готовность бороться за выдвижение от Демократической партии. Он не говорил об этом прямо, но прокомментировал возможность конкуренции с действующим вице-президентом Дж. Д. Вэнсом за президентское кресло комментарием «Погнали!».
В недавнем интервью Хантер признался, что был наркозависимым, но прекратил употребление наркотиков с 2019 года. Хантер Байден стал первым ребенком действующего президента США в истории, которому были предъявлены уголовные обвинения. Джо Байден помиловал своего сына перед уходом с поста.