Սառնամանիքի պատճառով Մոսկվայում եղանակային վտանգի «նարնջագույն» մակարդակ Է հայտարարված
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերահաս անոմալ սառնամանիքի կապակցությամբ Ռուսաստանի մայրաքաղաքի տարածաշրջանում, որտեղ օրական միջին ջերաստիճանը 7-10 աստիճանով ցածր կլինի կլիմայական նորմայից, փետրվարի 22-ից հայտարարված Է եղանակային վտանգի «նարնջագույն» մակարդակ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 21-ին «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել են Ռուսաստանի Հիդրոօդերեւութաբանական կենտրոնում:
«Լույս փետրվարի 22-ի եւ փետրվարի 23-ի գիշերը օդի ջերմաստիճանը Մոսկվայում կիջնի մինչեւ մինուս 20-22 աստիճան, ցերեկը՝ մոտավորապես մինուս 10 աստիճան: Լույս փետրվարի 24-ի գիշերը սառնամանիքները կխստանան մինչեւ 20-22 աստիճան, ցերեկը՝ մինուս 12-14 աստիճան»,-ճշտել Է գործակալության զրուցակիցը:

"Оранжевый" уровень погодной опасности объявлен в Москве из-за морозов
В связи с наступлением периода аномальных морозов в столичном регионе, когда среднесуточная температура окажется на 7-10 градусов ниже климатической нормы, с четверга объявлен "оранжевый" уровень погодной опасности.Как передает Арменпресс, об этом сообщили "Интерфаксу" в Гидрометцентре России в среду.
"В ночь на четверг и пятницу температура воздуха в Москве будет опускаться до 20-22 градусов мороза, днем около минус 10 градусов. В ночь на субботу морозы окрепнут до 20-22 градусов, днем - минус 12-14 градусов", - уточнил собеседник агентства.