Հայաստանում հուլիսի 14-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
Հանրապետության տարածքում հուլիսի 11-ի ցերեկը, 12-13-ը՝ կեսօրից հետո առավելապես հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Հուլիսի 14-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերեւութաբանության եւ մոնիտորինգի կենտրոնը։ Քամին`հարավարևմտյան` 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 16-19 մ/վ արագությամբ։ Արմավիրում, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում hուլիսի 11-15-ին առավելապես երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-18մ/վ ։ Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 12-ի ցերեկն առանձին լեռնային շրջաններում կնվազի 2–3 աստիճանով, Լոռիում և Տավուշում՝ 4–5 աստիճանով, հուլիսի 13–14-ը աստիճանաբար նույնքան կբարձրանա։ Արարատյան դաշտում նշված օրերին օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։
Երևան քաղաքում հուլիսի 11-ի ցերեկը, 12-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հուլիսի 11-15-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 13-15մ/վ արագությամբ։

14-16 июля в Армении осадков не ожидается
11 июля, 12 и13 июля – после полудня, на территории республики ожидаются кратковременные дожди и грозы, преимущественно в северных регионах. 14-16 июля осадков не ожидается.
Как передает Арменпресс, об этом сообщают в ГНКО Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения. Ветер юго-западный, 2-5 м/с, во время гроз ожидается усиление ветра до 16-19 м/с. В Армавире, у подножия Арагацотна и Котайка, ожидается усиление ветра до 14-18 м/с, преимущественно в вечерние часы 11-15 июля. Температура воздуха в отдельных горных районах 12 июля понизится на 2-3 градуса, в Лори и Тавуше — на 4-5 градусов, а 13-14 июля будет постепенно повышаться на столько же. В Араратской долине в указанные дни температура воздуха существенно не изменится.
В Ереване в течение дня 11 июля днем, 12-16 июля осадков не ожидается. Вечером 11-15 июля ожидается увеличение скорости ветра до 13-15 м/с.