Հայաստանի առանձին շրջաններում առաջիկա օրերին սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ
Հայաստանի առանձին շրջաններում օգոստոսի 1-2-ի և 5-6-ի երեկոյան ժամերին սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, իսկ օգոստոսի 3-4-ը տեղումներ չեն կանխատեսվում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից», քամին կլինի հարավարևելյան և արևելյան՝ 2-5 մ/վ արագությամբ։
Օգոստոսի 1-6-ն Արմավիրի մարզում, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, ինչպես նաև Շիրակի մարզի առանձին հատվածներում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ մինչև 15-18 մ/վ։ Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։
Untitled.png
Երևանում օգոստոսի 1-ի ցերեկը և օգոստոսի 3-6-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 2-ի երեկոյան քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր են կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Մայրաքաղաքում օգոստոսի 1-6-ի երեկոյան ժամերին քամու արագությունը կարող է հասնել 14-17 մ/վ-ի։
Untitled.jpg
Օգոստոսի 1-6-ին Արարատյան դաշտում և Երևանում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտային շրջաններում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։

В ближайшие дни в отдельных регионах Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы
В вечерние часы 1-2 августа и 5-6 августа в некоторых регионах Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы, а 3-4 августа осадки не прогнозируются.
Untitled.png
Как сообщают Арменпресс в ГНКО Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, ветер - юго-восточный и восточный, со скоростью 2-5 м/с.
1-6 августа в Армавирском марзе, в предгорьях Арагацотна и Котайка, а также в отдельных частях Ширакского марза в вечерние часы ожидается усиление ветра до 15-18 м/с. Температура воздуха существенно не изменится.
В Ереване ожидается погода без осадков - во второй половине дня 1 августа и 3-6 августа. Вечером 2 августа в некоторых районах города возможен кратковременный дождь с грозой.
Untitled.jpg
В вечерние часы 1-6 августа скорость ветра в столице может достигать 14-17 м/с.
1-6 августа в Араратской долине и в Ереване, в предгорьях Арагацотна, Котайка и Вайоц Дзора, в долинных районах Сюника ожидается пожароопасная ситуация высокого уровня.