Հանրապետության ողջ տարածքում օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 5-6 աստիճանով
Իրաքի շրջաններից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայամանավորված օդի ջերմաստիճանը հանրապետության ողջ տարածքում օգոստոսի 23-24-ին օգոստոսի 21-ի հետ համեմատ ցերեկային ժամերին կբարձրանա 5-6 աստիճանով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը։
Ամենաբարձր ջերմաստիճանները կգրանցվեն օգոստոսի 24-ին լեռնային մարզերում ցերեկը հասնելով +32…+33°C, նախալեռնային գոտում +36․․․+37°C, հովտային գոտում՝ հատկապես Երևանում, Արարատյան դաշտում և Սյունիքի հովիտներում +38․․․+40°C։
Օգոստոսի 26-ից սկսած տաք օդային հոսանքները աստիճանաբար կնհանջեն և օդի ջերմաստիճանը կսկսի նվազել։ Օգոստոսի 21-24-ին հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 25-26-ին երեկոյան ժամերին առանձին շրջաններում կդիտվի կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Օգոստոսի 21-26-ին Երևանում, Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի նախալեռներում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։

На всей территории Армении температура воздуха повысится на 5-6 градусов
Из-за проникновения волны тропического горячего воздуха из регионов Ирака температура воздуха в дневное время на всей территории страны 23-24 августа повысится на 5-6 градусов по сравнению с 21 августа.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Центр гидрометеорологии и мониторинга, самые высокие температуры будут зафиксированы 24 августа в горных областях, достигая днем ​​+32...+33°С, в предгорьях +36...+37°С, в долинной зоне, особенно в Ереване, Араратской и Сюникской долинах +38...+40°С.
Начиная с 26 августа теплые воздушные потоки постепенно сойдут на нет, и температура воздуха начнет снижаться. 21-24 августа на всей территории республики ожидается погода без осадков, 25-26 августа в вечерние часы в некоторых регионах будут наблюдаться кратковременные дожди и грозы.
21-26 августа в Ереване, в Араратской долине, в предгорьях Арагацотна, Котайке и Вайоц Дзоре ожидается особо опасная пожарная ситуация.