ԱՄՆ-ի պետքարտուղարի օգնական Միթչելը կայցելի Վրաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի գործերով օգնական Ուես Միթչելը հաջորդ շաբաթ կայցելի Վրաստան եւ Ուկրաինա: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Պետդեպարտամենտը:
Բրյուսելում ՆԱՏՕ-ի նախարարական հանդիպումից հետո, որը կկայանա ապրիլի 27-ին, Միթչելը կայցելի Վրաստան, ուղեւորության ստույգ ամսաթիվը չի նշված: Սպասվում Է, որ Թբիլիսիում նա հանդես կգա «Վրաստանի հյուսիսատլանտյան ձգտումների» աջակցությամբ:
Նախատեսվում Է, որ Կիեւ այցը կկայանա մայիսի 1-3-ին: Այստեղ Միթչելը կպաշտպանի Ուկրաինայի ինքնիշանությունը եւ վերստին կհորդորի երկրի կառավարությանը՝ բարեփոխումներ իրականացնել, նշել են Պետդեպում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Помощник госсекретаря США Митчелл посетит Грузию и Украину
Помощник госсекретаря США поделам Европы иЕвразии Уэсс Митчелл посетит наследующей неделе Грузию иУкраину.Как передает Арменпресс, об этом сообщил госдепартамент.
После министерской встречи НАТО вБрюсселе, которая начнётся впятницу, Митчелл посетит Грузию, точная дата поездки неуказана. В Тбилиси он выскажется вподдержку "североатлантических устремлений Грузии".
Визит вКиев пройдёт 1-3 мая. Митчелл поддержит суверенитет Украины ивновь призовёт правительство страны кпроведению реформ, сообщили вгосдепе.