«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Շիրակի մարզային շտաբը մեկնարկել է նախընտրական քարոզարշավը
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Շիրակի մարզային շտաբը մեկնարկել է նախընտրական քարոզարշավը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, քաղաքական ուժի ներկայացուցիչները շեշտը դնում են քաղաքացիների հետ ուղիղ շփման, կատարված աշխատանքների ներկայացման և համայնքների զարգացման տեսլականի շուրջ քննարկումների վրա։
Կուսակցության նախընտրական աշխատանքները կհամակարգեն մարզի 6 համայնքներում գործող տարածքային շտաբները։ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Շիրակի մարզային շտաբը ղեկավարում է մարզպետ Դավիթ Առուշանյանը, ով նաև ընդգրկված է կուսակցության նախընտրական ցուցակում։ Շիրակի մարզպետը քարոզարշավի այս ընթացքում, օրենքի համաձայն, գտնվում է արձակուրդում: «Մենք քարոզարշավն իրականացնելու ենք բաց ճակատով և գլուխներս բարձր թակելու ենք յուրաքանչյուր գյումրեցու ու շիրակցու դուռը։ Բոլորիս մաղթում եմ հաղթանակ հունիսի 7-ին կայանալիք ընտրություններում»,- նշել է Դավիթ Առուշանյանը։
«Տե՛ր կանգնիր խաղաղությանը» կարգախոսով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ներկայացուցիչները ներկայացնում են Հայաստանի զարգացման ու տարածքային ամբողջականության տեսլականը։ Բակային հանդիպումների ժամանակ քաղաքական ուժը ներկայացնում է առողջապահության, կրթության և մյուս ոլորտներում իրականացված ծրագրերը, ինչպես նաև նախընտրական ծրագրով նախատեսված անելիքները։ «Տուն առ տուն, բակ առ բակ» սկզբունքով իրականացվող այցերի ընթացքում կուսակցության ներկայացուցիչները քաղաքացիներին հիշեցնում են, որ քվեաթերթիկում իրենց համարը 16-ն է։
Քարոզարշավի առաջին օրը մարզային շտաբի ղեկավարն այցելել է նաև Արթիկի տարածքային շտաբ, որի աշխատանքները համակարգում է համայնքի ղեկավար Անան Ոսկանյանը։ Ախուրյան խոշորացված համայնքում ևս մեկնարկը տրվել է գլխավոր շտաբում, որտեղ համախմբվել էին կուսակցության թիմակիցներն ու համակիրները։ Ախուրյանի շտաբի ղեկավար Զավեն Մանուկյանը և կուսակցության ներկայացուցիչները շրջել են բնակավայրի փողոցներով, այցելել բնակիչներին և անմիջական զրույցներ ունեցել նրանց հետ։

Ширакский областной штаб партии «Гражданский договор» начал предвыборную кампанию
Как передает Арменпресс, представители политической силы делают упор на прямой контакт с гражданами, презентацию проделанной работы и обсуждение видения развития общины.
Предвыборную деятельность партии будет координировать региональный штаб, работающий в 6 общинах региона. Ширакский региональный штаб партии «Гражданский договор» возглавляет губернатор Давид Арушанян, который также включен в предвыборный список партии. Согласно закону, ширакский губернатор находится в отпуске на время этой кампании. «Мы будем проводить кампанию с открытым лицом и с высоко поднятой головой постучимся в дверь каждого жителя Гюмри и Ширака. Желаю всем победы на выборах, которые состоятся 7 июня», — отметил Давид Арушанян.
Под лозунгом «Защитим мир» представители партии «Гражданский договор» представляют видение развития Армении и территориальной целостности. В ходе дворовых встреч политическая сила представляет программы, реализуемые в здравоохранении, образовании и других секторах, а также задачи, запланированные в предвыборной программе. Во время обходов, проводимых по принципу «каждый дом, каждый двор», представители партии напоминают гражданам, что их номер в избирательном бюллетене — 16.
В первый день кампании глава регионального штаба также посетил Артикский региональный штаб, работу которого координирует глава общины Анан Восканян. В расширенной общине Ахурян кампания также началась в главном штабе, где собрались члены партии и сторонники. Глава Ахурянского штаба Завен Манукян и представители партии прошлись по улицам поселка, посетили жителей и провели с ними личные беседы.