Սրբուհի Գալյանն ու Ֆրանսիական հակակոռուպցիոն գործակալության ղեկավարը քննարկել են կոռուպցիայի դեմ պայքարին վերաբերող հարցեր
Կատարի Պետություն (Դոհա) կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը հանդիպել է Ֆրանսիական հակակոռուպցիոն գործակալության (AFA) ղեկավար Իզաբել Ժեգուզոյի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախարարությունից հայտնում են, որ կողմերն անդրադարձել են վերջին տարիներին ՀՀ-ում հակակոռուպցիոն ոլորտում իրականացված բարեփոխումներին, երկու երկրներում ազդարարման համակարգի ինստիտուտի առանձնահատկություններին, դրա ներդրման ու գործարկման մեխանիզմներին, իրազեկման արշավների դերին, կոռուպցիայի դեմ պայքարում հանրային պատշաճ ընկալմանը, Ֆրանսիայի կողմից իրականացվող իրազեկման արշավների առանձնահատկություններին։
Սրբուհի Գալյանն ընդգծել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցության կարևորությունը:

Министр юстиции Армении и глава Французского агентства по борьбе с коррупцией обсудили вопросы сотрудничетсва
В рамках рабочего визита в Государство Катар министр юстиции Армении Србуи Галян провела встречу с главой Французского агентства по борьбе с коррупцией (AFA) Изабель Жегузо.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, стороны обсудили реформы, проведенные в последние годы в антикоррупционной сфере Армении, особенности системы информирования о нарушениях в обеих странах, механизмы ее внедрения и функционирования, роль информационных кампаний, правильное общественное восприятие борьбы с коррупцией, а также особенности информационных кампаний, проводимых Францией.
Србуи Галян подчеркнула важность армяно-французского двустороннего сотрудничества в борьбе с коррупцией.