Աղետի գոտում երկաթուղու աշխատանքը վերականգնվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աղետի գոտում երկաթուղու աշխատանքը վերականգնվել է։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։
«Հեղեղումից կարճ ժամանակ անց` այսօր, արդեն մեզ հաջողվեց շահագործել Ալավերդիից դեպի Այրում վնասված երկաթգիծը։ Բեռնատար գնացքն անցել է նորոգված երկաթգծով։
Երկաթուղու աշխատանքը գործնականում վերականգնված է։
Շնորհակալություն «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ՓԲԸ տնօրինությանն ու աշխատակիցներին ցուցաբերած աջակցության և երկաթուղու աշխատանքը կարճ ժամանակում վերականգնելու գործում ներդրած ջանքերի համար»,- նշել է նախարար Սանոսյանը:
Մայիսի 26-ին հորդառատ անձրևների և Դեբեդ, Աղստև, Տաշիր գետերի վարարման հետևանքով Լոռու և Տավուշի մարզերում հեղեղումներ են առաջացել։ Հեղեղումների հետևանքով ջրալցվել են տներ, շենք-շինություններ, քանդվել ճանապարհներ։ Լոռիում և Տավուշում հեղեղումների հետևանքով կա 4 զոհ։

В зоне бедствия восстановлено железнодорожное сообщение
В зоне бедствия восстановлено железнодорожное сообщение. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщил министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян.
“Через короткое время после наводнения, сегодня, нам удалось ввести в эксплуатацию поврежденный участок железной дороги от Алаверди до Айрама. Товарный поезд прошёл по отремонтированной железной дороге.
Работа железных дорог практически восстановлена.
Спасибо руководству и сотрудникам ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога” за поддержку и усилия, вложенные в восстановление работы железной дороги в короткие сроки”, - отметил министр Саносян.
26 мая в областях Лори и Тавуш произошли наводнения в результате обильных дождей и разлива рек Дебед, Агстев и Ташир. В результате наводнения были затоплены дома, здания и сооружения, разрушены дороги. В результате наводнений в Лори и Тавуше погибли 4 человека.