Արամ Ա կաթողիկոսը հանդիպել է Լիբանանում Հայաստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Քոչարյանը հունվարի 31-ին հանդիպել է Մեծի Տանն Կիլիկիայի կաթողիկոս Արամ Առաջինին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Մեծի Տանն Կիլիկիայի կաթողիկոսությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են փետրվարի 23-25-ը Անթիլիասի Մայրավանքում անցկացվելիք Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ միջազգային համագումարին, Թուրքիայի արտգործնախարարի վերջերս Լիբանան կատարած այցելության, ինչպես նաեւ Հայաստան-Սփյուռք հարաբերություններին առնչվող հարցեր:
Վեհափառ Հայրապետը ջերմորեն շնորհավորել է Հայաստանի բանակի կազմավորման 20-ամյակի կապակցությամբ եւ բարձր գնահատել բանակի վճռական դերը' Հայաստանի պաշտպանության ու հզորացման աշխատանքներում:

YEREVAN, JANUARY 31, ARMENPRESS: Armenian Ambassador to Lebanon Ashot Kocharyan met Tuesday with Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I, Catholicosate of the Great House of Cilicia informed Armenpress
The parties referred to the international assembly on Armenian Genocide to be held February 23-25 in the Mother Cathedral in Antelias, as well as discussed issues on the latest visit of the Turkish FM to Lebanon and Armenia-Diaspora relations.
His Holiness heartily congratulated on 20th anniversary of formation of the Armed Forces of Armenia and highly assessed the decisive role of the army in defending and strengthening of Armenia.