Հունիսի 18-20-ը Հայաստանի որոշ շրջաններում օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա մինչև 37 աստիճան
Հանրապետության առավել տաք շրջաններում առաջիկա օրերին օդի ջերմաստիճանը զգալիորեն կբարձրանա․ հունիսի 20-ին Արարատյան դաշտում օդի ջերմաստիճանը կհասնի 36-37 աստիճանի, Երևանում՝ մինչև 35, իսկ Սյունիքի հովտային գոտում՝ մինչև 36 աստիճանի։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի հիդրոօդերևութաբանական ծառայության կանխատեսումների համաձայն՝ հունիսի 18-20-ը հանրապետության ողջ տարածքում օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 3-4 աստիճանով՝ պայմանավորված հարավարևմտյան տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ։
Չնայած ընդհանուր տաքացմանը՝ երկրի հյուսիսային շրջաններում գիշերային և երեկոյան ժամերին կպահպանվեն ամպրոպային բնույթի կարճատև անձրևներ։

18-20 июня температура воздуха в некоторых регионах Армении поднимется до 37 градусов
20 июня в Араратской долине температура воздуха достигнет 36-37 градусов, в Ереване – до 35, а в долинах Сюника – до 36 градусов.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает заместитель директора ГНКО «Гидрометеорологический и мониторинговый центр» Министерства окружающей среды Республики Армения Гагик Суренян.
По его словам, согласно прогнозам Гидрометеорологической службы Армении, 18-20 июня температура воздуха по всей республике повысится на 3-4 градуса из-за проникновения теплых юго-западных воздушных потоков.
Несмотря на общее потепление, в северных регионах страны ночью и вечером сохранятся кратковременные грозы.