Քուվեյթում ԱԹՍ-ի հարվածից երկու մարդ է վիրավորվել
Քուվեյթի պաշտպանության նախարարության խոսնակը հայտնել է, որ Քուվեյթի հարավում գտնվող բնակելի շենքի վրա անօդաչու թռչող սարքի հարձակումից մարտի 12-ի վաղ առավոտյան երկու մարդ է վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Times Kuwait-ը։
«Հրշեջները շտապել են դեպքի վայր, կարողացել են տարհանել շենքի բնակիչներին և մարել կրակը»,- հայտնել է Քուվեյթի հրշեջ ուժերի խոսնակը։
Ավելի վաղ Կատարի էլեկտրաէներգիայի նախարարությունը հաղորդել էր, որ Քուվեյթում վեց էլեկտրահաղորդման գծեր շարքից դուրս են եկել, երբ ոչնչացված անօդաչու թռչող սարքերի բեկորները ընկել են ենթակառուցվածքների վրա։
Չնայած միջադեպին, իշխանությունները հայտարարել են, որ ամբողջ երկրում էլեկտրաէներգիայի և ջրի ընդհանուր մատակարարումը մնում է կայուն։
ԱՄՆ-ն և Իսրայելն Իրանի դեմ համատեղ ռազմական գործողություն են սկսել փետրվարի 28-ից՝ մեղադրելով Թեհրանին հրթիռային և միջուկային ծրագիրը զարգացնելու համար։ Իրանը, հերքելով մեղադրանքները, սկսել է պատասխան հարվածներ հասցնել Իսրայելին, ինչպես նաև տարածաշրջանի երկրներում ամերիկյան ռազմաբազաներին։ Հարվածներից տուժել են Քուվեյթը, Կատարը, ԱՄԷ-ն, Սաուդյան Արաբիան, Օմանը, Բահրեյնը։

В Кувейте два человека получили ранения в результате удара беспилотника
Представитель Министерства обороны Кувейта сообщил, что в результате атаки беспилотника на жилой дом на юге Кувейта ранним утром 12 марта пострадали два человека. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Times Kuwait
“Пожарные оперативно прибыли на место происшествия, эвакуировали жильцов и потушили пожар”, — заявил представитель кувейтской пожарной службы.
Ранее Министерство электроэнергетики Катара сообщило, что шесть линий электропередачи в Кувейте были повреждены упавшими обломками сбитых беспилотников.
Несмотря на это, власти заявили, что общее электро- и водоснабжение по всей стране остается стабильным.
28 февраля США и Израиль начали совместные военные операции против Ирана, обвинив Тегеран в разработке ракетной и ядерной программы. Иран, отрицая обвинения, нанес ответные удары по Израилю, а также по американским военным базам в регионе. Удары затронули Кувейт, Катар, ОАЭ, Саудовскую Аравию, Оман и Бахрейн.