Հայաստանում անձրևներին կհաջորդի առանց տեղումների եղանակը, ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանով, այնուհետև նույնքան կբարձրանա
Հայաստանի տարածքում հոկտեմբերի 12-ի ուշ երեկոյան՝ առանձին շրջաններում, 13-ին՝ շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային առանձին շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի տեսքով։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, հոկտեմբերի 14-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
«Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, հոկտեմբերի 13-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 13-ի ցերեկը կնվազի 5-7 աստիճանով, այնուհետև նույնքան կբարձրանա»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Երևան քաղաքում հոկտեմբերի 12-ի ուշ երեկոյան ժամերին, 13-ին սպասվում է անձրև։ Հոկտեմբերի 14-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

В Армении дожди сменятся погодой без осадков, температура воздуха понизится на 5-7 градусов, затем поднимется на столько же
В Армении 12 октября вечером в некоторых районах ожидаются осадки, а 13-го — в большинстве регионов, в некоторых горных районах — в виде мокрого снега.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения с 14 по 17 октября ожидается без осадков.
«Ветер: северо-западный, 2–5 м/с, 13 октября ожидается усиление ветра в отдельных районах до 17–20 м/с. Температура воздуха во второй половине дня 13 октября понизится на 5–7 градусов, затем повысится на столько же», — говорится в сообщении.