Արայիկ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել Փարիզ 2024-ի Օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերի կազմակերպման պատասխանատուների հետ
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի ազգային կոմիտեի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը Փարիզում հանդիպումներ է ունեցել Փարիզ 2024-ի Օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերի արարողակարգային և միջազգային հարցերի, տրանսպորտի և տեղաշարժի կազմակերպման, ինչպես նաև անվտանգության հարցերով պատասխանատու պաշտոնյաների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, hանդիպումները տեղի են ունենում Ֆրանկոֆոնիայի 2027 թվականի խաղերի կազմակերպման նպատակով՝ Փարիզ 2024-ի Խաղերի և Միջազգային մեծ սպորտային միջոցառումների (GESI) փորձը ներկայացնելու ուղղությամբ՝ Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջև փոխանակումների շրջանակներում:
Կողմերը քննարկել են բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց ընդունելության կազմակերպմանը և արարողակարգին, տրանսպորտի տեղաշարժին, ինչպես նաև ներքին անվտանգության և ճգնաժամերի կառավարմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Ձեռք է բերվել ոչ միայն Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի, այլ ընդհանուր՝ մեծ միջոցառումների կազմակերպման շրջանակներում համագործակցությունը խորացնելու  պայմանավորվածություն։

Араик Арутюнян провел встречи с ответственными за организацию Олимпийских и Паралимпийских игр в Париже 2024 года
Делегация во главе с руководителем аппарата премьер-министра, председателем Национального комитета Игр Франкофонии Араиком Арутюняном провела в Париже встречи с должностными лицами, отвечающими за протокол и международные вопросы Олимпийских и Паралимпийских игр 2024 года в Париже, организацию транспорта и мобильности, а также вопросы безопасности.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, встречи проходят в рамках обменов между Арменией и Францией, направленных на представление опыта проведения Парижских игр 2024 года и Крупных международных спортивных мероприятий (GESI) для организации Игр Франкофонии 2027 года.
Стороны обсудили ряд вопросов, связанных с организацией и протоколом приема высокопоставленных лиц, транспортным передвижением, а также внутренней безопасностью и управлением кризисами.
Была достигнута договоренность об углублении сотрудничества не только в рамках Игр Франкофонии, но и в организации крупных мероприятий в целом.