Արայիկ Հարությունյանը կշարունակի գործունեությունը Ազգային ժողովում՝ դառնալով «Քո պատգամավորը»
Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ ավարտել է ավելի քան հինգ տարվա գործունեությունը ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում և առաջիկայում կստանձնի Ազգային ժողովի պատգամավորի մանդատը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արայիկ Հարությունյանն այդ մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Այսօր ավարտվեց ավելի քան 5 տարվա գործունեությունս վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում: Ինչպես արդեն ասել եմ՝ սա հսկայական փորձառություն էր ինձ համար, ամբողջ գիտելիքս ու հմտություններս ծառայեցրել եմ Հայաստանի Հանրապետությանը:
Շնորհակալ եմ այս հնարավորության համար վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին. համատեղ հաղթահարել ենք բազմաթիվ դժվարություններ՝ ամրապնդելով մեր պետականությունը, ինչի համար շատ հպարտ եմ:
2018-2021թթ.-ին Ազգային ժողովի վեցերորդ, յոթերորդ և ութերորդ գումարումներում երեք անգամ ընտրվել եմ պատգամավոր, սակայն հրաժարվել եմ մանդատից՝ պաշտոններ զբաղեցնելով գործադիրում:
Հիմա գնում եմ ԱԺ՝ դառնալու #ՔոՊատգամավորը:
Իմ գործընկերների հետ կապացուցենք, որ խորհրդարանական երկրում սա կարևորագույն ինստիտուտ է: Իմ ջանքերն ու կարողություններն ուղղելու եմ այդ նպատակին:
Գլուխներդ բարձր, դուխներդ տեղը: Հայաստանի Հանրապետության հարատևությունն այլևս փաստ է»,- նշված է գրառման մեջ։

Араик Арутюнян продолжит деятельность в Национальном Собрании
Араик Арутюнян заявил, что завершил свою более чем пятилетнюю деятельность на посту руководителя администрации премьер-министра Республики Армения и в ближайшее время примет мандат депутата Национального Собрания.
Как передает Арменпресс, об этом Араик Арутюнян написал на своей странице в Facebook.
«Сегодня завершилась моя более чем 5-летняя деятельность на посту руководителя администрации премьер-министра. Как я уже говорил, это был колоссальный опыт для меня, все свои знания и навыки я поставил на службу Республике Армения.
Я благодарен за эту возможность премьер-министру Николу Пашиняну: мы вместе преодолели множество трудностей, укрепив нашу государственность, чем я очень горжусь.
В 2018–2021 годах в Национальном Собрании шестого, седьмого и восьмого созывов я трижды избирался депутатом, однако отказывался от мандата, занимая должности в исполнительной власти.
Сейчас я иду в НС, чтобы стать #ТвоимДепутатом.
Вместе с моими коллегами мы докажем, что в парламентской стране это важнейший институт. Свои усилия и способности я направлю на эту цель.