Արայիկ Հարությունյանը կշարունակի գործունեությունը Ազգային ժողովում՝ դառնալով «Քո պատգամավորը»
Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ ավարտել է ավելի քան հինգ տարվա գործունեությունը ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում և առաջիկայում կստանձնի Ազգային ժողովի պատգամավորի մանդատը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արայիկ Հարությունյանն այդ մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Այսօր ավարտվեց ավելի քան 5 տարվա գործունեությունս վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում: Ինչպես արդեն ասել եմ՝ սա հսկայական փորձառություն էր ինձ համար, ամբողջ գիտելիքս ու հմտություններս ծառայեցրել եմ Հայաստանի Հանրապետությանը:
Շնորհակալ եմ այս հնարավորության համար վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին. համատեղ հաղթահարել ենք բազմաթիվ դժվարություններ՝ ամրապնդելով մեր պետականությունը, ինչի համար շատ հպարտ եմ:
2018-2021թթ.-ին Ազգային ժողովի վեցերորդ, յոթերորդ և ութերորդ գումարումներում երեք անգամ ընտրվել եմ պատգամավոր, սակայն հրաժարվել եմ մանդատից՝ պաշտոններ զբաղեցնելով գործադիրում:
Հիմա գնում եմ ԱԺ՝ դառնալու #ՔոՊատգամավորը:
Իմ գործընկերների հետ կապացուցենք, որ խորհրդարանական երկրում սա կարևորագույն ինստիտուտ է: Իմ ջանքերն ու կարողություններն ուղղելու եմ այդ նպատակին:
Գլուխներդ բարձր, դուխներդ տեղը: Հայաստանի Հանրապետության հարատևությունն այլևս փաստ է»,- նշված է գրառման մեջ։

Arayik Harutyunyan to continue political career in parliament as ‘Your MP’
Arayik Harutyunyan has announced that he has concluded his more than five-year tenure as Chief of Staff to the Prime Minister of Armenia and will soon assume a seat in the National Assembly.
Harutyunyan made the announcement in a post on his Facebook page.
“Today marked the end of my more than five years as Chief of Staff to the Prime Minister. As I have said before, it has been an invaluable experience for me, and I have devoted all my knowledge and skills to serving the Republic of Armenia.
I am grateful to Prime Minister Nikol Pashinyan for this opportunity. Together, we have overcome numerous challenges while strengthening our statehood, something of which I am very proud.
Between 2018 and 2021, I was elected to parliament three times during the sixth, seventh and eighth convocations of the National Assembly, but each time I relinquished my mandate to serve in the executive branch.
Now I am returning to parliament to become #YourMP.
Together with my colleagues, we will prove that, in a parliamentary republic, this is one of the country’s most important institutions. I will dedicate my efforts and abilities to that goal.
Keep your heads high and your spirits up. The continuity of the Republic of Armenia is now a fact,” the post reads.