Լիլիթ Մակունցը կնշանակվի վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում կնշանակվի Լիլիթ Մակունցը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար կնշանակվի Լիլիթ Մակունցը»,- ասաց Փաշինյանը։
Լիլիթ Մակունցը 2025 թվականի օգոստոսի 29-ից զբաղեցնում է վարչապետի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնը։ 2021-2025 թվականներին նա եղել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանը։
Մինչ այդ Մակունցը ստանձնել է նաև Մշակույթի նախարարի պարտականությունները, եղել է ԱԺ պատգամավոր։
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնը ներկայում զբաղեցնում է Արայիկ Հարությունյանը, որը այդ պաշտոնում նշանակվել է 2021 թվականի հուլիսի 1-ին։

Лилит Макунц будет назначена руководителем аппарата премьер-министра Армении
Лилит Макунц будет назначена руководителем аппарата премьер-министра Республики Армения. Об этом, по сообщению Арменпресс, заявил премьер-министр Никол Пашинян на брифинге для журналистов.
«Лилит Макунц будет назначена руководителем аппарата премьер-министра», — сказал Пашинян.
Лилит Макунц с 29 августа 2025 года занимала должность главного советника премьер-министра. В 2021-2025 годах она была чрезвычайным и полномочным послом Армении в Соединенных Штатах Америки.
Должность руководителя аппарата премьер-министра в настоящее время занимает Араик Арутюнян, назначенный на эту должность 1 июля 2021 года.