ՀՀ առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ
Հայաստանի տարածքում սեպտեմբերի 7-ին և 10-ին կեսօրից հետո, 11-ի գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, սեպտեմբերի 8-9-ին, 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
«Քամին՝ արևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 7-ի ցերեկը, 8-ին Լոռում և Տավուշում աստիճանաբար կնվազի՝ 2-4 աստիճանով, մնացած շրջաններում էապես չի փոխվի»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Երևանում սեպտեմբերի 7-ի ցերեկը, 8-10-ին, 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 11-ի գիշերը և կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սպասվում է քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ 16-19 մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 13-16 մ/վ արագությամբ:

В отдельных регионах Армении ожидаются кратковременные дожди с грозами
7 и 10 сентября днем, а также в ночь и днем на 11 сентября в отдельных регионах Армении ожидаются кратковременные дожди с грозами.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, 8–9 и 12 сентября ожидается без осадков.
«Ветер западный, 2–5 м/с, во время гроз ожидается усиление ветра до 17–20 м/с. Температура воздуха днём 7 и 8 сентября в Лори и Тавуше постепенно понизится на 2–4 градуса, в остальных регионах существенно не изменится», — говорится в сообщении.
В Ереване 7 сентября, 8-10 сентября и 12 сентября ожидается погода без осадков. Ночью и днем 11 сентября ожидаются кратковременные дожди с грозами. Во время гроз ожидается усиление ветра до 16-19 м/с, вечером до 13-16 м/с.