Իրաքի աթ-Թաջի ռազմաբազան թիրախավորվել է ԱԹՍ-ի կողմից
Անհայտ անօդաչու թռչող սարքը թիրախավորել է աթ-Թաջի ռազմական ճամբարը, սակայն մարդկային կորուստներ չեն արձանագրվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է լիբանանյան Al Mayadeen հեռուստաալիքը։
Աթ-Թաջի բազան օգտագործվում է ԱՄՆ-ի գլխավորած կոալիցիոն ուժերի կողմից։
Բաղդադի օպերատիվ գործողությունների հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ուալիդ ալ-Թամիմին հունիսի 24-ի վաղ առավոտյան հայտարարել է, որ անհայտ անօդաչու թռչող սարքը թիրախավորել է Իրաքի մայրաքաղաքից հյուսիս գտնվող աթ-Թաջի ռազմական ճամբարի օբյեկտներից մեկը։
Իրաքի լրատվական գործակալությանը տված մեկնաբանությունում ալ-Թամիմին նշել է, որ հարվածը մարդկային զոհերի չի հանգեցրել։
Al Mayadeen հեռուստաալիքի տվյալներով՝ հարձակման թիրախներն էին ճամբարի օդային ռադարը, էլեկտրատեխնիկայի բաժինը և վառելիքի բաքերը։
Ավելի վաղ Իրաքի կառավարությունը հայտարարել էր, որ անընդունելի է իր երկրի օդային տարածքի խախտումը և «դրա օգտագործումն Իսրայելի օկուպացիայի կողմից Իրանի Իսլամական Հանրապետության կամ նրա տարածաշրջանային հարևաններից որևէ մեկի դեմ իրականացված ռազմական հարձակումներում»։

Военная база Ирака Эт-Таджи подверглась атаке беспилотника
Неопознанный беспилотник атаковал военный лагерь Эт-Таджи, но жертв не было. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил ливанский телеканал Al Mayadeen.
База Эт-Таджи используется коалиционными силами во главе с США.
Оперативный командующий Багдада генерал-лейтенант Валид аль-Тамими заявил утром 24 июня, что неопознанный беспилотник атаковал один из объектов военного лагеря Эт-Таджи, расположенного к северу от иракской столицы.
В комментарии Иракскому информационному агентству аль-Тамими отметил, что в результате удара никто не пострадал.
По данным телеканала Al Mayadeen, целями атаки стали воздушный радар, электротехнический отдел и топливные баки лагеря.
Ранее иракское правительство заявило, что нарушение его воздушного пространства и «его использование израильской оккупацией для военных атак против Исламской Республики Иран или любого из его региональных соседей» неприемлемы.