Հայաստանում եղանակը կտաքանա 2-3 աստիճանով, առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 18-ի ցերեկը, 19-21-ի կեսօրից հետո՝ առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, մայիսի 22-23- ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
«Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 18-ի ցերեկը կբարձրանա ևս 2-3 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ Երևանում մայիսի 18-ի ցերեկը, 19-20-ին, 21-ի գիշերը, 22-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մայիսի 21-ի երեկոյան հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 13-15 մ/վ արագությամբ։

В Армении потеплеет на 2-3 градуса, в некоторых регионах ожидаются кратковременные дожди и грозы
Днем 18 мая и днем ​​19-21 мая в отдельных районах республики ожидаются кратковременные дожди и грозы.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, 22-23 мая осадков не ожидается.
«Ветер юго-западный, 2-5 м/с, во время гроз ожидаются порывы ветра до 17-20 м/с. Днем 18 мая температура воздуха повысится еще на 2–3 градуса», — говорится в сообщении.
По данным источника, в Ереване днем ​​18-го мая, 19-20-го мая, ночью 21-го и 22-23-го мая ожидается погода без осадков. Вечером 21 мая возможны кратковременные дожди с грозами, во время гроз ожидаются порывы ветра до 13-15 м/с.