Որևէ քվեաթերթիկ չի կորելու. Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է անում ակտիվորեն մասնակցել ընտրություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում կոչ արեց ընտրելու իրավունք ունեցող քաղաքացիներին լինել ակտիվ և մասնակցել քվեարկությանը:
«Նախորդ՝ 2017 թվականի ընտրություններին ժամը 11:00-ի դրությամբ քվեարկության մասնակիցների թվի համեմատ, այս անգամ մասնակցությունը բավական ցածր է: Սա, իհարկե, ունի իր բացատրությունը, որովհետև նախորդ ընկերություններում վաղ առավոտից գազելներն ու ավտոբուսները հանվում էին գծերից ու մարդկանց ցուցակներով տանում էին ընտրատեղամասեր: Իհարկե, նման բան այս անգամ չի կիրառվում և չի կարող կիրառվել: Ես կոչ եմ անում ակտիվ լինել, գնալ ընտրատեղամասեր, ընդգծել քվեարկությանը մասնակցելու կարևորությունը: Հույս ունեմ՝ նրանք, ովքեր Հայաստանում են, կգնան ընտրատեղամասեր կկատարեն իրենց ընտրությունը՝ նպաստ բերելով ազատ, արդար ժողովրդավարական ընտրությունների կայացմանը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա ընդգծեց, որ մի բանում պետք է չկասկածել՝ ընտրությունների արդյունքները ձևավորվելու են քվեարկության հիման վրա, որևէ քվեաթերթիկ չի կորելու, չի անհետանալու:
«Եթե նման փորձ լինի, ապա խստագույն արձագանք կլինի: Մեկ անգամ ևս կոչ եմ անում մեր քաղաքացիներին  գնալ ընտրատեղամասեր: Մինչև 20 :00-ն արդեն քվեարկած պետք է լինեք, հույս ունեմ՝ տանը չեք մնա, թեպետ, եղանակը բարենպաստ չէ, ամեն դեպքում, բոլոր պայմանները ստեղծված են, որ անցկացվեն ազատ, արդար ընտրություններ: Իրացրեք ձեր իշխանությունը, որովհետև իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

No ballot will be lost – Pashinyan urges citizens to actively participate in elections
YEREVAN, DECEMBER 9, ARMENPRESS. Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, who heads the list of My Step alliance participating in the snap parliamentary elections, called on the eligible voters to be active and participate in the voting, reports Armenpress.
“This time the participation is quite low compared to the number of voters in the 2017 elections as of 11:00. But this, of course, has its explanation because during the previous elections the buses and minibuses were not operating and were taking the people to the polling stations with lists. Of course, no such thing is taking place this time and cannot take place. I call on you to be active, visit the polling stations and highlight the importance of participating in the voting. I hope those who are in Armenia will visit the polling stations to make their election by contributing to holding free, fair and democratic elections”, he said on Facebook.
Pashinyan said there must be no doubt in one thing: the results of the elections will be formed based on the voting, no ballot will be lost or disappear.
“If such attempt is made, it will be strongly reacted. I once again call on our citizens to go to the polling stations. You must vote until 20:00, I hope you will not stay at home, although the weather is not favorable, but in any case all conditions are created for holding free and fair elections. Exercise your power since the power belongs to the people”, he said.