Որևէ քվեաթերթիկ չի կորելու. Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է անում ակտիվորեն մասնակցել ընտրություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում կոչ արեց ընտրելու իրավունք ունեցող քաղաքացիներին լինել ակտիվ և մասնակցել քվեարկությանը:
«Նախորդ՝ 2017 թվականի ընտրություններին ժամը 11:00-ի դրությամբ քվեարկության մասնակիցների թվի համեմատ, այս անգամ մասնակցությունը բավական ցածր է: Սա, իհարկե, ունի իր բացատրությունը, որովհետև նախորդ ընկերություններում վաղ առավոտից գազելներն ու ավտոբուսները հանվում էին գծերից ու մարդկանց ցուցակներով տանում էին ընտրատեղամասեր: Իհարկե, նման բան այս անգամ չի կիրառվում և չի կարող կիրառվել: Ես կոչ եմ անում ակտիվ լինել, գնալ ընտրատեղամասեր, ընդգծել քվեարկությանը մասնակցելու կարևորությունը: Հույս ունեմ՝ նրանք, ովքեր Հայաստանում են, կգնան ընտրատեղամասեր կկատարեն իրենց ընտրությունը՝ նպաստ բերելով ազատ, արդար ժողովրդավարական ընտրությունների կայացմանը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա ընդգծեց, որ մի բանում պետք է չկասկածել՝ ընտրությունների արդյունքները ձևավորվելու են քվեարկության հիման վրա, որևէ քվեաթերթիկ չի կորելու, չի անհետանալու:
«Եթե նման փորձ լինի, ապա խստագույն արձագանք կլինի: Մեկ անգամ ևս կոչ եմ անում մեր քաղաքացիներին  գնալ ընտրատեղամասեր: Մինչև 20 :00-ն արդեն քվեարկած պետք է լինեք, հույս ունեմ՝ տանը չեք մնա, թեպետ, եղանակը բարենպաստ չէ, ամեն դեպքում, բոլոր պայմանները ստեղծված են, որ անցկացվեն ազատ, արդար ընտրություններ: Իրացրեք ձեր իշխանությունը, որովհետև իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

Не пропадет ни один бюллетень — Никол Пашинян призывает активнее участвовать в голосовании
Исполняющий обязанности премьер-министра РА Никол Пашинян, возглавляющий  список блока «Мой шаг»,  в  эфире  Facebook призвал граждан, имеющих право голоса, активнее участвовать в  голосовании.
«По сравнению с  данными на 11:00во время  предыдущих выборов-2017, сегодня  явка довольно низкая. Объяснение этому, конечно есть: на прошлых выборах «газели» и автобусы  снимались с  рейсов  и на них развозили избирателей  по участкам. Разумеется, сегодня  такого нет и быть не может. Я  призываю быть активнее, пойти на участки, подчеркнуть важность участия. Надеюсь, те, кто находится в  Армении, пойдут на  участки и сделают свой  выбор и поспособствуют становлению свободных, демократических выборов», - как  передает Арменпресс, отметил Пашинян.
Он подчеркнул, что в  одном не  может быть сомнений: результаты  выборов будут формироваться на основе  голосования, не  пропадет ни один бюллетень.
«Если будет даже  попытка подобного, то она  строжайше  будет пресечена. Еще раз призыва.граждан пойти на  избирательные участки. Вы должны  проголосовать до 20:00 часов. Надеюсь, не  будете  сидеть дома, хоть погода  и не очень благоприятствующая. В любом случае, все  условия  созданы, чтобы  состоялись свободные демократические  выборы. Реализуйте  свою власть, ибо власть принадлежит народу», - сказал Никол Пашинян.