Լյուքսեմբուրգի պատվիրակությունը ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելության հետ միասին այցելել է Երասխ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Եվրոպական միության դիտորդական առաքելությունը հյուրընկալել է Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության Պատգամավորների պալատի նախագահ Կլոդ Վիզլերի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին այս մասին նշվում է առաքելության X-ի միկրոբլոգում տարածված գրառման մեջ։
«Պատիվ է հյուրընկալել Լյուքսեմբուրգի պատվիրակությանը` Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության Պատգամավորների պալատի նախագահ Կլոդ Վիզլեր գլխավորությամբ: Հյուրերը միացել են Երասխի տարածքում իրականացվող պարեկությանը տեղում առկա իրավիճակի մասին ավելին իմանալու համար»,- նշվում է գրառման մեջ։
Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության Պատգամավորների պալատի նախագահ Կլոդ Վիզլերի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստան է այցելել մայիսի 22-ին։ Այդ ընթացքում Կլոդ Վիզլերը հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ, ՀՀ Ազգային ժողովում ելույթ է ունեցել, ինչպես նաև հանդիպել է ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին։ Մայիսի 23-ին հանդիպում է ունեցել նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։

Делегация Люксембурга вместе с миссией наблюдателей ЕС в Армении посетила Ерасх
Наблюдательная миссия Евросоюза в Армении (EUMA) приняла делегацию во главе с председателем Палаты депутатов Великого Герцогства Люксембург Клодом Визлером.
Как сообщает Арменпресс, об этом говорится в сообщении EUMA в социальной сети X.
«Большая честь принимать делегацию Люксембурга во главе с председателем Палаты депутатов Великого Герцогства Люксембург Клодом Визлером. Гости присоединились к патрулю в районе Ерасха, чтобы узнать больше о ситуации на земле», - говорится в записи.
Делегация во главе с председателем Палаты депутатов Великого Герцогства Люксембург Клодом Визлером посетила Армению 22 мая. За это время Клод Визлер встретился с председателем НС Аленом Симоняном, выступил с речью в НС Армении, а также встретился с президентом Ваагном Хачатуряном. 23 мая он также встретился с премьер-министром Николом Пашиняном.