Շոլցն ասել է, որ Գերմանիան աջակցում է Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղություն ապահովելու ջանքերին
Գերմանիան աջակցում է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում կայուն խաղաղություն և կայունություն ապահովելու ջանքերին։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «APA» գործակալությունը, այդ մասին Դավոսում Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ հանդիպմանը հայտարարել է Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը։
Հունվարի 20-24-ը Շվեյցարիայի Դավոսում անցկացվում է Համաշխարհային տնտեսական ֆորում 2025-ը: Այս տարվա թեման է «Համագործակցությունն ինտելեկտուալ դարաշրջանում»: Ի թիվս այլ հարցերի՝ կքննարկվեն աշխարհատնտեսական անորոշությանը, արհեստական բանականությանը, աճի գործընթացի վերաիմաստավորման ու մոլորակի պաշտպանության թեմաները:

Германия поддерживает усилия по обеспечению прочного мира и стабильности в регионе Южного Кавказа: Шольц
Германия поддерживает усилия по обеспечению прочного мира и стабильности в регионе Южного Кавказа.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на агентство «АПА», об этом заявил канцлер Германии Олаф Шольц в ходе встречи с президентом Азербайджанa Ильхамом Алиевым в Давосе.
Всемирный экономический форум 2025 проходит в Давосе, Швейцария, с 20 по 24 января. Тема этого года — «Сотрудничество в интеллектуальную эпоху».