Քաղաքական գիտության Հայաստանի ասոցիացիան մտահոգված է ներհայաստանյան իրադարձությունների կապակցությամբ
Քաղաքական գիտության Հայաստանի ասոցիացիան մտահոգված է ներհայաստանյան
իրադարձությունների կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաղաքական գիտության Հայաստանի ասոցիացիան խորը մտահոգություն է արտահայտում Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունների կապակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտարարության մեջ ասվում է.
«Ս.թ. ապրիլի 20-ին իր ծառայողական պարտականությունները կատարելիս ՀՀ Պաշտպանության նախարարի ավտոմեքենայի վրա կատարված հարձակումը վկայում է, որ ստեղծված իրավիճակը սպառնալիք է փաստացի պատերազմական իրավիճակում գտնվող հայոց պետականությանը և կարող է նպաստավոր պայմաններ ստեղծել արտաքին միջավայրից տարբեր վնասաբեր միջամտությունների համար: Հատկապես վտանգավոր են գումարի դիմաց պետական դավաճանության դրդող կոչերը:
Քաղաքական գիտության Հայաստանի ասոցիացիան, հանդես գալով որպես քաղաքագիտության ոլորտում մասնագիտական ներուժը միավորող կառույց, իր մտահոգությունն է հայտնում հասարակության բևեռացման և խորացող հակասության առնչությամբ:
Ազգային շահը պետք է գերակա լինի ցանկացած քաղաքական շահերի նկատմամբ:  Քաղաքական գիտության Հայաստանի ասոցիացիան կոչ է անում անհապաղ սկսել առանց նախապայմանների բանակցություններ և առաջարկում իր մասնագիտական աջակցությունը:
Քաղաքական գիտության Հայաստանի ասոցիացիայի խորհրդի անունից՝
Ասոցիացիայի պատվավոր նախագահ, քաղաքական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, գեներալ-լեյտենանտ Հայկ Քոթանջյան»:

Political Science Association of Armenia calls for negotiations in ongoing demonstrations
YEREVAN, APRIL 21, ARMENPRESS. The Political Science Association of Armenia expresses its deep concern regarding the events currently underway in Armenia.
“The April 20 attack on the Minister of Defense service car while he was carrying out his official duties is clear evidence that current situation threatens Statehood of Armenia which is de facto under the war conditions, and may create favorable conditions for the several external harmful interferences. Especially dangerous are calls to commit high treason for financial benefits.
The Political Science Association of Armenia, as an organization uniting the professional resource in political science, worries about polarization and deepening confrontation within the society.
The national interest should be of priority over any political interests. Political Science Association of Armenia calls for starting negotiations without preconditions and offers its professional support.
On behalf of the Political Science Association of Armenia Board,
Honorary President of Association, Doctor of Political Science, Professor, LTG Hayk Kotanjian”, the Political Science Association of Armenia said in a statement.
The ongoing opposition demonstrations began more than a week ago and are led by Member of Parliament Nikol Pashinyan.
Pashinyan has called on his supporters to launch civil disobedience.
Earlier today, Prime Minister Serzh Sargsyan urged the MP to begin dialogue, which the lawmaker rejected.