ՀՀ քաղաքացիների համար ԵՄ վիզաների ազատականացման հարցով կլինի դրական տեղաշարժ․ ԱԳ փոխնախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի քաղաքացիների համար Եվրամիության վիզաների ազատականացման հարցով կլինի դրական տեղաշարժ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝այս մասին ասաց արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2023 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկմանը:
«Եվրամիության հետ իրավապայմանագրային դաշտը ընդլայնվում է։ Իհարկե, առանձին ուշադրություն է դարձվում Հայաստան-Եվրամիություն վիզաների ազատականացման շուրջ երկխոսության մեկնարկի ուղղությամբ։ Կարծում եմ, որ շատ մոտ ապագայում կունենանք դրական նորություն այդ առումով»,- ասաց Հովհաննիսյանը։

Positive progress expected in EU visa liberalization for Armenian citizens - Paruyr Hovhannisyan
YEREVAN, JUNE 4, ARMENPRESS. There will be positive changes in the issue of liberalization of European Union visas for citizens of Armenia, Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia Paruyr Hovhannisyan stated at the joint session of the NA Standing Committees during the discussion of the annual report "On the implementation of the Armenia state budget 2023".
“The field of legal agreements with the European Union is expanding. Of course, special attention is paid to the beginning of the dialogue on visa liberalization between Armenia and the European Union. I think that very shortly we will get positive results in this regard,” said Hovhannisyan.