Իրանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն անցել է 100 հազարից
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում մայիսի 6-ի վիճակագրական տվյալների համաձայն, նախորդ օրվա համեմատ, կորոնավիրուսի վարակակիրների թիվն ավելացել է 1 680-ով՝ ընդհանուրը դառնալով 101 հազար 650: Վարակի հետևանքով մահացածների թիվն ավելացել է 78-ով՝ ընդհանուր թիվը դառնալով 6 հազար 418: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Իրանում Հայաստանի դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ ծանր վիճակում է գտնվում 2 հազար 735 անձ:
Վերջին տվյալների համաձայն, ապաքինվածների թիվն ավելացել է 1112-ով: Ընդհանուր առմամբ երկրում ապաքինվել է 81 հազար 587 մարդ:

Число людей, заразившихся коронавирусом, в Иране уже превысило 100 000
Согласно статистическим данным, опубликованным 6 мая в Иране, по сравнению с предыдущим днем количество зараженных коронавирусом увеличилось на 1 680 человек, достигнув в общей сложности 101 650. Число умерших в результате заражения увеличилось на 78, составив 6 418 человек. Как передает «Арменпресс», посольство Армении в Иране сообщает, что в тяжелом состоянии находятся 2 735 человек.
По последним данным, число выздоровевших увеличилось на 1 112 человек. Всего в стране вылечились 81 587 человек.