Մեքսիկայում հայտնաբերել են անօրինական ճանապարհով ԱՄՆ անցնել ցանկացող 100 ներգաղթյալի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեքսիկայի բանակը հայտնաբերել է Կենտրոնական Ամերիկայից ավելի քան 100 անօրինական ներգաղթյալների, ովքեր գաղտնի ճանապարհով փորձում էին հատել ԱՄՆ սահմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ին:
Մեքենան, որում գտնվել են ներգաղթյալները, կանգնեցվել է Տամաուլիպաս նահանգում: Բոլոր միգրանտները եղել են առանց ուտելիք և ջուր: «Փրկված օտարերկրացիների խմբում 83 գվատեմալացիներ, 17 հոնդուրասցիներ և 9 սալվադորցիներ են, ովքեր մտադիր էին անցնել ԱՄՆ»,- ասվում է Մեքսիկայի ներգաղթի ազգային ինստիտուտի կողմից տարածված հայտարարության մեջ:

В Мексике обнаружили более 100 прятавшихся в трейлере нелегальных мигрантов
Более 100 нелегальных мигрантов изстран Центральной Америки нашла впятницу армия Мексики втрейлере, двигавшемся всторону границы сСША, сообщает национальный институт миграции латиноамериканской страны. Как сообщает Арменпресс, об этом передаетРИА «Новости».
Машина была остановлена вштате Тамаулипас. Все мигранты находились безводы ипитания. "Группа спасенных иностранцев состояла из83 гватемальцев, 17 гондурасцев идевяти сальвадорцев, которые намеревались доехать доСША",— говорится вкоммюнике ведомства.
Среди мигрантов было вобщей сложности 39 детей. Все они ехали изюжного мексиканского штата Чьяпас вприграничный сСША Тамаулипас.