Լին Ծիկոն. «Հայաստանի և Արցախի բնակչությանը ուժ, կորով և պայքարելու արիություն եմ մաղթում»
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանի էթնիկ փոքրամասնությունների մարզական ընկերության նախագահ Լին Ծիկոնը նամակ է հղել Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանին` կարեկցանք հայտնելով հայ ժողովրդին:
«Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությանը, հայտնում է, որ չինացի գործիչը մտահոգ է վերջին օրերին տեղի ունեցող իրադարձությունների պատճառով:
«Տեղեկանալով Արցախում տիրող իրավիճակի մասին՝ ցավակցություն եմ հայտնում պայքարի ընթացքում ունեցած բոլոր կորուստների համար: Մաղթում եմ Հայաստանի և Արցախի բնակչությանը ուժ, կորով և պայքարելու արիություն, բայց ամենից առաջ՝ խաղաղություն Հայաստանին և Արցախին»,- ասված է Լին Ծիկոնի հայտարարության մեջ:

Лин Тикон: «Желаю жителям Армении и Арцаха силы, воли и храбрости в борьбе»
Председатель областной организации нацменьшинств Китая Лин Тикон написал письмо председателю Федерации самбо Армении Левону Айрапетяну, в котором выразил соболезнование армянскому народу в связи с последними событиями.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе Федерации самбо Армении, Лин Тикон выразил также свою озабоченность по этому поводу.
«Узнав о ситуации в Арцахе, выражаю соболезнование армянскому народу в связи с понесенными жертвами, желаю жителям Армении и Арцаха силы, воли и храбрости в борьбе, однако, прежде всего – Мира Армении и Арцаху»,- сказано в письме.