Լուկաշենկոն Չինաստան այցից հետո մեկնել է Ինդոնեզիա
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Չինաստան այցն ավարտելուց հետո մեկնել է Ինդոնեզիա, հանդիպել երկրի կառավարության անդամների հետ՝ համատեղ ներդրումային ծրագրերի քննարկման համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ԲելՏԱ գործակալությունը:
Ինդոնեզիայի ներդրումների նախարար Ռոսան Պերկասա Ռուսլանին նշել է, որ նախագահը հրահանգել է ամրապնդել և զարգացնել Բելառուսի հետ հարաբերությունները հնարավոր բոլոր ոլորտներում:
Նաև նախատեսվում է Լուկաշենկոյի հանդիպումը Ինդոնեզիայի նախագահ Պրաբովո Սուբիանտոյի հետ:
Արևելյան և Հարավարևելյան Ասիա այցերի միջոցով Բելառուսի նախագահը նպատակ ունի ընդլայնել տարածաշրջանի պետությունների հետ առևտրային, ներդրումային և տնտեսական կապերը:

Лукашенко вылетел в Индонезию после визита в Китай
Президент Беларуси Александр Лукашенко после завершения визита в Китай отправился в Индонезию, встретился с членами правительства страны для обсуждения совместных инвестиционных программ. Как передает “Арменпресс”, об этом цообщает агентство БелТА.
Министр инвестиций Индонезии Росан Перкаса Руслани отметила, что их президент поручил укреплять и развивать отношения с Беларусью во всех возможных областях.
Также запланирована встреча Лукашенко с президентом Индонезии Прабово Субианто.
В ходе своих визитов в Восточную и Юго-Восточную Азию президент Беларуси стремится расширить торгово-инвестиционные и экономические связи со странами региона.