Բացահայտվել և չեզոքացվել է շուրջ 45 ընտրողի ընդհանուր 7,5 մլն ՀՀ դրամի չափով ընտրակաշառք տալու սխեմա
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի և ՆԳՆ քրեական ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության ծառայողների կողմից բացահայտվել և չեզոքացվել է շուրջ 45 ընտրողի ընդհանուր 7,5 մլն ՀՀ դրամի չափով ընտրակաշառք տալու հանցավոր սխեմա. ձերբակալվել է 7 անձ:
«Փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության Կոտայքի մարզի Չարենցավան համայնքի գրասենյակում որպես պատասխանատու նշանակված անձինք, այդ թվում՝ նույն քաղաքական ուժի պատգամավորի թեկնածու գրանցված անձը, այլ համակիրների հետ խմբի կազմում նախնական համաձայնությամբ շուրջ 45 ընտրողների 7.5 միլիոն դրամի չափով խոստացել և տվել են ընտրակաշառք»,-«Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեից։

Раскрыта и нейтрализована схема дачи предвыборной взятки порядка 45 избирателям на общую сумму 7,5 млн драмов
Сотрудниками Антикоррупционного комитета Армении и Котайкского областного управления криминальной полиции МВД раскрыта и нейтрализована преступная схема дачи предвыборной взятки порядка 45 избирателям на общую сумму 7,5 млн драмов; задержано 7 человек.
Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе Антикоррупционного комитета.
«Получены фактические данные о том, что лица, назначенные ответственными в офисе партии "Сильная Армения" в общине Чаренцаван Котайкской области, в том числе лицо, зарегистрированное кандидатом в депутаты от той же политической силы, в составе группы по предварительному сговору с другими сторонниками пообещали и дали порядка 45 избирателям предвыборную взятку на общую сумму 7.5 миллионов драмов», — говорится в сообщении.