Իսրայելական հարձակումներից Լիբանանում 30-ից ավելի զոհ է գրանցվել
Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում նշվում է, որ իսրայելական ուժերի ավիահարվածների հետևանքով զոհվել է 31 մարդ, 40 մարդ վիրավորվել է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Լիբանանի Ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA):
14 մարդ, այդ թվում՝ 3 երեխա, զոհվել է Լիբանանի հարավում գտնվող Բուրջ աշ-Շամալի բնակավայրում։
Բացի այդ, Սուրի շրջանում մայիսի 27-ի առավոտյան իսրայելական հարձակումներից երկու զոհ է գրանցվել։
Արմատական «Հեզբոլլահ» շարժումը հայտարարել է, որ մայիսի 27-ին հարձակողական անօդաչու թռչող սարքերով Լիբանանի հարավում իսրայելական ուժերին պատկանող երեք տանկ և երկու մեքենա է թիրախավորել։
Իսրայելական բանակը Լիբանանի հարավում տասնյակ բնակավայրերի բնակիչներին տարհանման հրաման է տվել։
Ըստ Լիբանանի առողջապահության նախարարության՝ մարտի 2-ից, երբ Իսրայելի վրա «Հեզբոլլահ»-ի հարձակման պատճառով Լիբանանը ներքաշվեց Մերձավոր Արևելքում պատերազմի մեջ, երկրում իսրայելական գործողությունների զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է 3213-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 9737-ի։

Израильские авиаудары унесли жизни более 30 человек в Ливане
Министерство здравоохранения Ливана опубликовало заявление, в котором говорится, что в результате авиаударов израильских сил погибли 31 человек и 40 получили ранения.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило Ливанское национальное информационное агентство - NNA.
14 человек, в том числе 3 ребенка, погибли в поселении Бурдж-эль-Шамали на юге Ливана.
Кроме того, два человека погибли в результате израильских авиаударов в районе Сури утром 27 мая.
Радикальное движение «Хезболла» заявило, что 27 мая оно нанесло удары беспилотниками по трем танкам и двум автомобилям, принадлежащим израильским силам, на юге Ливана.
Израильская армия призвала к эвакуации жителей десятков поселений на юге Ливана.
По данным Министерства здравоохранения Ливана, со 2 марта, когда Ливан был втянут в войну на Ближнем Востоке из-за нападения «Хезболлы» на Израиль, общее число погибших в результате израильских операций в стране достигло 3213 человек, а число раненых — 9737.