Հայկական երեք ստարտափ կմասնակցի Եվրոպայի խոշորագույն տեխնոլոգիական VivaTech 2026 միջոցառմանը
Հայկական երեք ստարտափ ընկերություն կմեկնի Փարիզ՝ մասնակցելու Եվրոպայի տեխնոլոգիական և նորարարական խոշորագույն միջոցառումներից մեկին՝ VivaTech 2026-ին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացրին Հայաստանում ԵՄ գրասենյակից։
Denovo Sciences, TACTUN և MedPair ստարտափներն ընտրվել են EU4Innovation East ծրագրի շրջանակում՝ Հայաստանը միջոցառմանը ներկայացնելու համար։
Նշվում է, որ ԵՄ-ն հանձնառու է նոր հնարավորություններ ստեղծել Արևելյան գործընկերության երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի նորարարների համար՝ կամուրջ ստեղծելով հայկական տաղանդների և եվրոպական ներդրողների, գործընկերների և շուկաների միջև։

Три армянские стартап-компании примут участие в одном из крупнейших инновационных мероприятий Европы — VivaTech 2026
Три армянские стартап-компании отправятся в Париж для участия в одном из крупнейших технологических и инновационных мероприятий Европы — VivaTech 2026.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса делегации ЕС в Армении, стартапы Denovo Sciences, TACTUN и MedPair были отобраны в рамках программы EU4Innovation East для представления Армении на этом мероприятии.
Отмечается, что ЕС стремится создавать новые возможности для инноваторов из стран Восточного партнерства, включая Армению, наводя мосты между армянскими талантами и европейскими инвесторами, партнерами и рынками.