Հայկական երեք ստարտափ կմասնակցի Եվրոպայի խոշորագույն տեխնոլոգիական VivaTech 2026 միջոցառմանը
Հայկական երեք ստարտափ ընկերություն կմեկնի Փարիզ՝ մասնակցելու Եվրոպայի տեխնոլոգիական և նորարարական խոշորագույն միջոցառումներից մեկին՝ VivaTech 2026-ին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացրին Հայաստանում ԵՄ գրասենյակից։
Denovo Sciences, TACTUN և MedPair ստարտափներն ընտրվել են EU4Innovation East ծրագրի շրջանակում՝ Հայաստանը միջոցառմանը ներկայացնելու համար։
Նշվում է, որ ԵՄ-ն հանձնառու է նոր հնարավորություններ ստեղծել Արևելյան գործընկերության երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի նորարարների համար՝ կամուրջ ստեղծելով հայկական տաղանդների և եվրոպական ներդրողների, գործընկերների և շուկաների միջև։

Three Armenian startups selected to participate in Europe’s leading technology and innovation gathering VivaTech 2026
Three Armenian startup companies are set to travel to Paris to take part in VivaTech 2026, one of Europe’s largest technology and innovation events, according to the European Union Office in Armenia.
Denovo Sciences, TACTUN and MedPair have been selected under the EU4Innovation East programme to represent Armenia at the event.
The EU office said the initiative aims to create new opportunities for innovators across the Eastern Partnership countries, including Armenia, by building stronger links between Armenian talent and European investors, partners and markets.