Իսրայելական հարձակումներից Լիբանանի հարավում նոր զոհեր են գրանցվել
Լիբանանի հարավում գտնվող մի քանի բնակավայրերի ուղղությամբ իսրայելական ուժերի կողմից ավիահարվածների հետևանքով նախնական տվյալներով 10 մարդ է զոհվել, ավելի քան 15 մարդ վիրավորվել է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Լիբանանի Ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA):
Զոհերի թվում կան նաև երեխաներ։
«Հեզբոլլահ»-ը մայիսի 18-ին հայտարարել է, որ չորս անօդաչու թռչող սարքով թիրախավորել է լիբանանյան Ռաշաֆ գյուղաքաղաքում գտնվող իսրայելցի զինվորների հավաքատեղին։
Չնայած ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից ապրիլի 16-ի կեսգիշերին հայտարարված հրադադարին՝ Իսրայելի և «Հեզբոլլահ»-ի միջև բախումները շարունակվում են։
Ըստ Լիբանանի առողջապահության նախարարության՝ մարտի 2-ից, երբ Իսրայելի վրա «Հեզբոլլահ»-ի հարձակման պատճառով Լիբանանը ներքաշվեց Մերձավոր Արևելքում պատերազմի մեջ, երկրում իսրայելական գործողությունների զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է 2988-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 9210-ի։

В результате израильских нападений на юге Ливана погибли новые люди
По предварительным данным, в результате авиаударов израильских сил по нескольким населенным пунктам на юге Ливана погибли 10 человек и более 15 получили ранения. “Арменпресс” сообщает об этом со ссылкой на Национальное информационное агентство Ливана (NNA).
Среди погибших есть и дети.
18 мая “Хезболла” объявила о нанесении удара четырьмя беспилотниками по пункту сбора израильских солдат в ливанской деревне Рашаф.
Несмотря на прекращение огня, объявленное президентом США Дональдом Трампом в полночь 16 апреля, столкновения между Израилем и “Хезболлой” продолжаются.
По данным Министерства здравоохранения Ливана, с 2 марта, когда Ливан был втянут в войну на Ближнем Востоке из-за нападения “Хезболлы” на Израиль, общее число погибших в результате израильских операций в стране достигло 2988 человек, число раненых — 9210.