«Հանրապետություն» կուսակցությունը քարոզարշավի չորրորդ օրը կլինի Արագածոտնի մարզում
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ կուսակցության ներկայացուցիչները կլինեն Արագածում, Ապարանում, Ոսկեհատում, Ոսկեվազում, Օշականում, ապա 18։00-ին համակիրների հետ կհանդիպեն Աշտարակի հրապարակում։
Կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանի խոսքով՝ «Հանրապետություն» կուսակցությունը մյուս ուժերից տարբերվում է նրանով, որ ունի անցյալ և անցել է Հայաստանի երրորդ Հանրապետության կերտման ողջ ճանապարհով։
«Մենք ունենք նպատակներ ու իղձեր։ Մենք առաջարկում ենք հաղթանակ առանց պատերազմի՝ գիտելիքի, աշխատանքի, հայ մարդու նվիրվածության վրա հենվելով»,-նշել է Սարգսյանը։
Նա կարևոր է համարել Հայաստանում ջրամբարների կառուցման հարցը, քանի որ հունիս ամսից արդեն գյուղացին ջրի խնդիր է ունենում, իսկ այդ խնդրի լուծումը կուսակցությունը տեսնում է 14 ջրամբարի կառուցման մեջ։
«Հանրապետություն» կուսակցության առաջնահերթ ծրագրերից է նաև հանքարդյունաբերության զարգացումը։
«Եթե ուզում եք, որ Հայաստանում հանքարդյունաբերությունը վերածվի լեռնամետալուրգիայի, որ պղնձե խտանյութից ստանանք խողովակ ու հաղորդալար, էլեկտրոնիկայի ապրանքներ, ձեր քվեն մեզ տվեք»,-համակիրների հետ հանդիպմանը նշել է Արամ Սարգսյանը։
«Հանրապետություն» կուսակցության քվեաթերթիկի համարը 11-ն է։ Կուսակցության վարչապետի թեկնածուն Արամ Սարգսյանն է։
«Հանրապետություն» կուսակցությունն ընտրություններին մասնակցում է «Քեզ համար Հայաստան, քեզ համար» կարգախոսով։
Կուսակցությունը ԿԸՀ է ներկայացրել 90 թեկնածուից բաղկացած ցուցակ։ Կուսակցության նախընտրական ծրագրին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղմամբ։

Партия «Республика» проведет четвертый день предвыборной кампании в Арагацотнской области
По сообщению Арменпресс, представители партии будут в Арагаце, Апаране, Воскехате, Воскевазе, Ошакане, а затем в 18:00 встретятся со сторонниками на площади Аштарака.
По словам председателя партии Арама Саргсяна, «Республика» отличается от других сил тем, что имеет историю и прошла весь путь создания Третьей Армянской Республики.
«У нас есть цели и стремления. Мы предлагаем победу без войны, опираясь на знания, труд и преданность армянского народа», — отметил Саргсян.
Он назвал важным вопрос строительства водохранилищ в Армении, поскольку с июня жители деревень сталкиваются с проблемами водоснабжения, и партия видит решение этой проблемы в строительстве 14 водохранилищ.
Развитие горнодобывающей промышленности также является одним из приоритетных пунктов в программе партии.
«Если вы хотите, чтобы горнодобывающая промышленность Армении трансформировалась в горно-металлургическую, чтобы мы могли получать трубы, провода и электронную продукцию из медного концентрата, отдайте за нас свой голос», — заявил Арам Саргсян на встрече со сторонниками.
В избирательном бюллетене партия «Республика» идет под номером 11. Кандидатом от партии на пост премьер-министра является Арам Саргсян.
Партия «Республика» участвует в выборах под лозунгом «Для тебя Армения, для тебя».
Партия представила в Центральную избирательную комиссию список из 90 кандидатов. С предвыборной программой партии можно ознакомиться по следующей ссылке (на армянском языке).
Предвыборная кампания к парламентским выборам, которые состоятся 7 июня в Армении, началась 8 мая и продлится до 5 июня. Для участия в выборах зарегистрировались 19 политических сил: 2 блока и 17 партий.