Նիկոլ Փաշինյանը Դուշանբեում կմասնակցի ԱՊՀ առաջնորդների գագաթնաժողովին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 9-10-ը աշխատանքայի այցով կգտնվի Տաջիկստանում՝ մասնակցելու ԱՊՀ առաջնորդների գագաթնաժողովին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է e-gov.am կայքում հրապարակված որոշման մեջ։
Վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում կլինեն փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը, ԱԳ փոխնախարար Մնացական Սաֆարյանը, Տաջիկստանի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Ղևոնդյանը, Անկախ պետությունների համագործակցության կանոնադրական և այլ մարմիններում ՀՀ մշտական և լիազոր ներկայացուցիչ Ռազմիկ Խումարյանը և այլք։
Նշենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այս պահին գտնվում է Բրյուսելում՝ Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի հրավերով մասնակցելու «Համաշխարհային դարպասներ» (Global Gateway) միջազգային երկրորդ համաժողովին։

Никол Пашинян примет участие в саммите лидеров СНГ в Душанбе
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян 9-10 октября с рабочим визитом будет находиться в Таджикистане для участия в саммите глав государств СНГ.
Как сообщает “Арменпресс”, об этом говорится в решении, опубликованном на сайте e-gov.am
В состав делегации, возглавляемой премьер-министром, также войдут вице-премьер Мгер Григорян, министр иностранных дел Арарат Мирзоян, заместитель министра иностранных дел Мнацакан Сафарян, чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Республике Таджикистан Армен Гевондян, постоянный и полномочный представитель Республики Армения при уставных и других органах Содружества Независимых Государств Размик Хумарян и другие.
Отметим, что премьер-министр Никол Пашинян в настоящее время находится в Брюсселе для участия во второй международной конференции “Global Gateway” по приглашению председателя Европейской комиссии Урсулы фон дер Ляйен.