ՀՀ վարչապետն ընդունել է Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրների ձևաչափի ԱԳՆ-ների ներկայացուցիչներին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրների ձևաչափի արտաքին գործերի նախարարությունների ներկայացուցիչներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է այցը և նշել, որ վերջին տարիներին Հայաստանն ակտիվ քաղաքական երկխոսություն ունի Հյուսիսային Եվրոպայի և Բալթյան երկրների հետ, տեղի են ունենում բարձրաստիճան մի շարք փոխայցելություններ:
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ զարգանում է համագործակցությունը նաև մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների շրջանակում, մասնավորապես, փորձի փոխանակման, ինստիտուցիոնալ կարողությունների ամրապնդման ուղղությամբ: Վարչապետն անդրադառնալով Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին՝ նշել է, որ կողմերն այժմ համագործակցության նոր օրակարգի մշակման ուղղությամբ են աշխատում, ակնկալվում է, որ այն նոր ազդակ կհաղորդի կազմաոլորտ կապերի հետագա ընդլայնմանը:
Հաջորդիվ վարչապետը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության համաձայնագրին, սահմանազատման գործընթացին, տարածաշրջանային զարգացումներին, ՀՀ-ԵՄ համագործակցության զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային նշանակության թեմաների:

Премьер-министр Пашинян принял представителей МИД стран формата Nordic-Baltic Eight
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителей министерств иностранных дел формата сотрудничества Северная Европа-страны Балтии (Nordic-Baltic Eight).
Премьер-министр приветствовал визит и отметил, что в последние годы Армения ведет активный политический диалог со странами Северной Европы и Балтии, проводятся взаимные визиты на высоком уровне.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, по словам Никола Пашиняна, сотрудничество развивается также в рамках реализуемых в нашей стране демократических реформ, в частности, в направлении обмена опытом и укрепления институциональных возможностей. Коснувшись отношений Армения-ЕС, премьер-министр отметил, что в настоящее время стороны работают над разработкой новой повестки сотрудничества, которая, как ожидается, придаст новый импульс дальнейшему расширению двусторонних связей.
Затем премьер-министр ответил на вопросы участников встречи, которые касались мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном, процесса делимитации границы, региональных развитий, развития сотрудничества Армения-ЕС, а также тем международного значения.