Տեսնում ենք` պոտենցիալ կա. Արայիկ Հարությունյանը` ծանրորդների ԵԱ-ի ելույթների մասին
Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի կարծիքով` մարզիկները պետք է պատշաճ պարգևատրվեն ու նյութական խնդիրներ չունենան` բուն մարզումային գործընթացի վրա կենտրոնանալու համար:
«Թիմային հաշվարկի թվերին նայելով` տեսնում ենք, որ մեր թիմերն առաջին տեղում են, ինչը շատ գոհացուցիչ է: Լավ է, որ մենք առաջ ենք գնում: Նույնիսկ երևանյան առաջնությունում կանայք առաջին տեղը չզբաղեցրին, թեպետ սեփական պատերի ներքո էինք հանդես գալիս: Տեսնում ենք` պոտենցիալ կա»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մարզիկների պարգևատրման արարողության ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահը:
Հարությունյանի խոսքով` ֆեդերացիան դեռևս որոշակի վերլուծություններ պետք է կատարի Եվրոպայի առաջնությունից հետո:  Ղեկավար կազմի կարծիքով` թիմերը դեռևս աճելու տեղ ունեն:
«Պետք է ճիշտ հետևություններ անենք, որ ճիշտ նշանակետին հասնենք հետո»,-առանձնացրեց նա:
Ըստ Հարությունյանի, Հայաստան Հանրապետությունն արդեն մի քանի տարի շարունակ բավականին բարձր պարգևավճարներ է տրամադրում մարզիկներին, որ հենց այս կերպ` առանց նյութական կարիքների,  մարզիկները կենտրոնանան մարզումային գործընթացի վրա:
«Ֆեդերացիան`  իմ գլխավորությամբ, փորձում է լրացուցիչ խրախուսանքներով մարզիկներին ավելի շահագրգռել մարզական բարձր արդյունքների հասնել: Մարզական ոլորտն էլ մի տեղ է, որտեղ մարզիկներն իրենց քրտինքով գումար են վաստակում և այդ գումարներն էլ պետք է պատշաճ լինեն, որ մարզիկն իրոք պետք է բացառապես կենտրոնացած լինի իր արդյունքների, հաղթանակների վրա»,-ասաց ֆեդերացիայի նախագահը:
Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը պարգևատրել է Եվրոպայի առաջնության մեդալակիր ծանրորդներին, նրանց մարզիչներին ու թիմի բժշկական անձնակազմին:

According to the President of the Weightlifting Federation of Armenia, Arayik Harutyunyan, athletes should be properly rewarded and free from financial difficulties in order to fully concentrate on their training.
“Looking at the team standings, we see that our teams hold leading positions, which is very satisfying. It’s encouraging that we are making progress and that there is clear potential,” Harutyunyan told journalists during the award ceremony for the athletes.
He noted that the federation still needs to conduct an analysis following the European Championship.
According to the management team, there is still room for improvement.
“We need to draw the right conclusions in order to achieve the right goals,” he emphasized.
Harutyunyan highlighted that the Republic of Armenia has been providing substantial support to athletes for several years, allowing them to focus on training without financial concerns.
“The Federation, under my leadership, is working to further motivate athletes by offering additional support to help them achieve high sporting results,” he added.
Arayik Harutyunyan awarded medals to the weightlifters who won at the European Championship, as well as to their coaches and the team’s medical staff.