ՀՀ վարչապետն ու Լիտվայի ՆԳ նախարարը քննարկել են փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Լիտվայի ներքին գործերի նախարար Վլադիսլավ Կոնդրատովիչին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստանի և Լիտվայի ՆԳՆ-ների միջև սերտ համագործակցությունն ու հետևողական աշխատանքները բոլոր ուղղություններով:
Վլադիսլավ Կոնդրատովիչն անդրադարձել է հայաստանյան գործընկերների հետ քննարկումների արդյունքներին և համատեղ ծրագրերին, որոնք միտված են կարողությունների ուժեղացմանը։ Ընդգծվել է փորձի փոխանակման կարևորությունը՝ ՆԳՆ բարեփոխումներն արդյունավետ իրականացնելու նպատակով:
Հանդիպմանը քննարկվել են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ Եվրոպական Միության Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր։

Prime Minister Nikol Pashinyan has received the Lithuanian Minister of the Interior Vladislav Kondratovič.
PM Pashinyan attached importance to the close cooperation and consistent work in all directions between the Armenian interior ministry and the Lithuanian interior ministry, the Prime Minister’s Office said in a readout.
Minister Kondratovič touched upon the results of discussions and joint projects with Armenian partners aimed at capacity building. The importance of exchange of experience for effective implementation of reforms in the interior ministry was underscored.
Issues pertaining to bilateral partnership, as well as cooperation within the framework of the EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement were discussed.