Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ՊԿԱ խորհրդի նիստ
Հայաստանի վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի կառավարման խորհրդի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ՊԿԱ խորհրդի նիստը:
ՀՀ ՊԿԱ ռեկտոր Խաչատուր Ղազեյանը հանդես է եկել ակադեմիայի 2024 թվականի գործունեության մասին հաշվետվությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ ռեկտորն Ակադեմիայի կոլեգիալ կառավարման մարմնի անդամների ուշադրությանն է ներկայացրել ակադեմիայի ռազմավարական ծրագրով սահմանված խնդիրների ու նպատակների իրականացման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները:
Արձանագրվել է, որ հաշվետու ժամանակաշրջանում ակնհայտ են դրական միտումներն ակադեմիայում ուսուցման գործընթացի, որակի ապահովման, գիտական գործունեության, լրացուցիչ կրթության, միջազգայնացման, կառավարման համակարգի արդյունավետության բարձրացման և այլ ուղղություններով:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան մեծ հեղինակություն է վայելում, ինչի մասին վկայում են հատկապես պետական համակարգում աշխատող` ակադեմիայի շրջանավարտ կադրերը:
Խորհրդի անդամները դրական են գնահատել ՀՀ ՊԿԱ ռեկտորի հաշվետվությունը: Այնուհետև խորհուրդը հաստատել է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի 2025 թվականի բյուջեն:

Под председательством Араика Арутюняна состоялось заседание Совета Академии государственного управления
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра, председателя Совета управления Академии государственного управления Республики Армения Араика Арутюняна состоялось заседание Совета Академии государственного управления.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, ректор Хачатур Газеян представил отчет о деятельности Академии государственного управления за 2024 год.
Ректор представил вниманию членов коллегиального органа управления вуза работу по реализации задач и целей стратегической программы Академии.
Было отмечено, что за отчетный период очевидны положительные тенденции в процессе обучения, обеспечении качества, научной деятельности, дополнительном образовании, интернационализации, повышении эффективности системы управления и в других направлениях.
Араик Арутюнян отметил, что Академия государственного управления пользуется большим авторитетом, о чем свидетельствуют  работающие в государственной системе выпускники вуза.
Члены Совета положительно оценили отчет ректора.  Затем Совет утвердил бюджет Академии государственного управления на 2025 год.