Ժոզեպ Բորելը Ջեյհուն Բայրամովի հետ քննարկել է Լաչինի միջանցքի երկայնքով տեղաշարժի ազատության անհրաժեշտությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական միության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով Բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Բորելն այս մասին գրել է «Թվիթեր»-ի իր էջում:
«Քննարկվել է Լաչինի միջանցքի երկայնքով տեղաշարժի ազատության և հումանիտար մուտքի անհրաժեշտությունը, կայունության պահպանման կարևորությունը և ԵՄ-ի ներկայությունը տարածաշրջանում EUMCAP-ի (ԵՄ մոնիտորինգի) ավարտից հետո»,- գրել է Բորելը:

EU’s Borrell discusses “need for freedom of movement and humanitarian access through Lachin corridor” with Azeri FM
YEREVAN, DECEMBER 24, ARMENPRESS. High Representative of the EU for Foreign Affairs and Security Policy and Vice-President of EU Commission Josep Borrell held a phone call with Azeri Foreign Minister Jeyhun Bayramov.
“Constructive phone call with Azeri Foreign Minister Jeyhun Bayramov. Discussed the need for freedom of movement and humanitarian access through Lachin corridor, importance of maintaining stability and EU presence in the region following closure of EUMCAP [EU Monitoring Capacity to Armenia], Borrell tweeted.