Արարատ Միրզոյանը Բիշքեկում կարճատև շփում է ունեցել Ջեյհուն Բայրամովի հետ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Բիշքեկում կարճատև շփում է ունեցել Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳ նախարարը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում մասնակցել է նաև Հնդկաստանի վարչապետի, Տաջիկստանի նախագահի, Ադրբեջանի նախագահի հետ ՀՀ վարչապետի հանդիպումներին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա աշխատանքային այցով Բիշքեկ է մեկնել օգոստոսի 31-ին։ Վարչապետը Բիշքեկում կմասնակցի Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի ՇՀԿ+ ձևաչափի հանդիպմանը և դրա շրջանակում կայանալիք միջոցառումներին:
ՀՀ վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են նաև ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ու Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալեն Սիմոնյանը։

В Бишкеке состоялась короткая беседа глав МИД Армении и Азербайджана
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в Бишкеке провел краткую беседу с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
Как передает Арменпресс, глава МИД Армении в составе делегации, возглавляемой премьер-министром Николом Пашиняном, также принял участие во встречах премьер-министра Республики Армения с премьер-министром Индии, президентом Таджикистана, президентом Азербайджана.
Премьер-министр Никол Пашинян с двухдневным рабочим визитом отбыл в Бишкек 31 августа. Никол Пашинян в Бишкеке примет участие во встрече в формате «ШОС плюс» в рамках саммита Шанхайской организации сотрудничества и в мероприятиях, которые пройдут на полях саммита. В рамках визита Никол Пашинян проведет также двусторонние встречи с зарубежными партнерами.
В составе делегации, возглавляемой премьер-министром Республики Армения, также находятся вице-премьер-министр Мгер Григорян и секретарь Совета безопасности Ален Симонян.