Լուկաշենկոն հոլդինգների ղեկավարներից պահանջել Է աշխատանքի չվերցնել սիրուհիներին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն պահանջել Է, որ ստեղծվող ինտեգրացիոն կառույցներում եւ հոլդինգներում աշխատանքի ներգրավվեն պրոֆեսիոնալները, այլ ոչ թե «ազգականները, զավակները եւ սիրուհիները»: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է պետության ղեկավարի մամուլի ծառայությունը:
Այս ցուցումը Լուկաշենկոն տվել Է Վիտեբսկի մարզի ագրոարդյունաբերական համալիրի զարգացմանը նվիրված խորհրդակցության ժամանակ:
«Իսկ նրանք (մասնագետները – խմբ.) ուժով աշխատանքի չեն գա հոլդինգներ: Դուք նրանց հետ համաձայնության եկեք: Իսկ համաձայնության կգաք, եթե նրանց լավ վճարեք որպես աշխատավարձ: Ինչ-որտեղ, գուցե, եւ բնակարան տաք: Մասնագետներին անհրաժեշտ Է վճարել: Մասնագետներն ամբողջ աշխարհում շատ թանկ արժեն: Գտեք ո՛չ ազգականների, ո՛չ զավակների, ո՛չ Էլ սիրուհիների, այլ լավ մասնագետների եւ ուղարկեք այնտեղ»,- ասել Է Լուկաշենկոն, հաղորդել Է «Ինտերֆաքսը»:

Лукашенко потребовал от руководителей холдингов не брать на работу любовниц
Президент Белоруссии Александр Лукашенко потребовал, чтобы в создаваемые интеграционные структуры и холдинги привлекались на работу профессионалы, а не "родственники, сыновья и любовницы". Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Данное указание Лукашенко сделал во время совещания по развитию агропромышленного комплекса (АПК) Витебской области.
"Они же (специалисты - ИФ) силой не пойдут на работу в холдинги. Вы с ними договоритесь. А договоритесь, если им хорошо заплатите, за зарплату. Где-то, может, и квартиру дать. Специалистам надо платить. Специалисты во всем мире очень дорого стоят. Найдите не родственников, не сыновей, не любовниц, не любовников, а хороших специалистов и направьте туда", - сказал Лукашенко.