Ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 52 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 22-ից 23-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներ բացահայտել են հանցագործության 52 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 13, յուրացման կամ վատնման 12, խարդախության 10, մարմնական վնասվածք հասցնելու 8, խուլիգանության 3, անձի առևանգման, պետական ունեցվածքի գողության, դրամանենգության, բնակարանային գողության, թմրամիջոցի հայտնաբերման և ապօրինի ծառահատման 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 4 դեպք։ Ընհանուր առմամբ հանձնվել է 4 միավոր զենք, ինքնաշեն կրակող 1 սարք, 4 նռնակ և տարբեր տրամաչափի 517 փամփուշտ։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 4, մարմնական վնասվածք հասցնելու և բնակարանային գողության 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար, ինչի հետևանքով 15 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 52
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 22 и 23 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 52 случая преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, в частности, 13 случаев кражи личного имущества, 12 случаев присвоения или растраты, 10 случаев мошенничества, 8 случаев причинения телесных повреждений, 3 случая хулиганства, по 1 случаю похищения человека, кражи государственного имущества, фальшивомонетничества, квартирной кражи, обнаружения наркотических средств и незаконной вырубки деревьев.
За данный период зарегистрировано 4 случая доборовольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая кражи личного имущества, по 1 случаю причинения телесных повреждений и квартирной кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 12 ДТП: 15 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.