Արփինե Հովհաննիսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է ԱՄՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Էդմոն Մարուքյանը եւ Աղվան Վարդանյանը, մարտի 6-10-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը մի շարք հանդիպումներ կունենա ԱՄՆ կոնգրեսականների, Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի ղեկավարության, տարբեր կուսակցությունների, հասարակական կազմակերպությունների, ինչպես նաեւ հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Vice Speaker of Parliament Arpine Hovhannisyan departs to US
YEREVAN, MARCH 6, ARMENPRESS. Vice Speaker of Parliament Arpine Hovhannisyan, head of the Armenia-USA parliamentary friendship group departed to the United States of America on a working visit March 6-10.
The delegation of Vice Speaker Hovhannisyan includes MPs Armen Ashotyan, Naira Zohrabyan, Edmon Marukyan and Aghvan Vardanyan.
During the visit the delegation will have meetings with US Congressmen, leadership of the Congressional Armenian Caucus, various political parties, representatives of NGOs and the Armenian community.