Չինաստանի դեսպանը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների կայուն կերպով զարգանում են
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չնայած աշխարհում տիրող բարդ իրավիճակին՝ Ռուսաստանի և Չինաստանի հարաբերությունները կայուն կերպով զարգանում են:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»–ն՝ այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանում Չինաստանի դեսպան Չժան Հանհուեյը Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումի շրջանում Ռուսաստան-Չինաստան գործարար երկխոսության ժամանակ։
Դեսպանը նշել է, որ երկու երկրների հարաբերությունները, չնայած ներկայիս շատ ծանր իրավիճակում ենթարկվում են որոշակի դժվարությունների, բայց կայուն են և կանխատեսելի: Նա հույս է հայտնել, որ զարգացումը կշարունակվի, ինչը փոխշահավետ կլինի:
Դեսպանը նաև հավելել է, որ անհրաժեշտ է գտնել երկու երկրների միջև համագործակցության բոլոր պոտենցիալ հնարավորություններն ու զարգացնել:

Посол Китая заявил о стабильном развитии отношений с Россией
Несмотря на сложную обстановку в мире, отношения России и Китая стабильно развиваются. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом заявил посол КНР в России Чжан Ханьхуэй.
"Сейчас наше сотрудничество в современной очень сложной обстановке хотя и подвергается определенным трудностям, конечно, трудностям и во взаимных расчетах, но несмотря на это наши отношения имеют стабильный и предсказуемый характер, мы надеемся, что развитие будет идти и дальше, оно будет взаимовыгодным, будет быстрым", - сказал Чжан Ханьхуэй.
Посол отметил, что необходимо находить все потенциальные возможности для сотрудничества между двумя странами и давать им развиваться.