Դենի դե Վիտոն կստանա Իտալիայի բարձրագույն պետական շքանշանը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծագումով իտալացի հոլիվուդյան դերասան եւ պրոդյուսեր Դենի դե Վիտոն կստանա Իտալիայի բարձրագույն պետական պարգեւներից մեկը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է Լոս Անջելեսում Իտալիայի հյուպատոս Անտոնիո Վերդեն:
«Դենի դե Վիտոն՝ համաշխարհային կինոյի առավել մեծ ժողովրդականություն վայելող արտիստներից մեկը, կդառնա «Իտալիայի Հանրապետության հանդեպ վաստակի համար» շքանշանի Մեծ ասպետ»,- գրել Է հյուպատոսը Twitter-ում: Երրորդ աստիճանի պարգեւը դերասանին կհանձնվի մարտի 2-ին Լոս Անջելեսում իտալական կինոյի փառատոնի բացման արարողության ժամանակ: «Իտալիայի Հանրապետության հանդեպ վաստակի համար» շքանշանն ունի վեց աստիճան: Դրա բարձրագույն աստիճանին սովորաբար արժանանում են պետական ղեկավարները:
Վերդեի խոսքով՝ իր երկարատեւ գեղարվեստական կարիերայի ընթացքում դե Վիտոն հպարտությամբ Էր հայտարարում իտալական արմատներին կապված լինելու խորը զգացողության մասին:
Դենիել Մայքլ դե Վիտոն ծնվել Է 1944 թվականին Նյու Ջերսիում: Նկարահանվել Է ավելի քան 50 ֆիլմերում, որոնցից առավել հայտնի են «Սիրավեպ քարի հետ», «Թռչելով կկվի բնի վրայով», «Երկվորյակներ» եւ «Մարդը Լուսնի վրա» կինոնկարները, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Дэнни Де Вито получит высший государственный орден Италии
Голливудский актер и продюсер итальянского происхождения Дэнни Де Вито получит одну из высших государственных наград Италии. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом заявил итальянский консул в Лос-Анджелесе Антонио Верде.
"Дэнни Де Вито, один из наиболее популярных исполнителей мирового кино, станет Великим офицером ордена "За заслуги перед Итальянской Республикой", — написал консул в Twitter.
Награда 3-й степени будет вручена актеру 2 марта на церемонии открытия фестиваля итальянского кино в Лос-Анджелесе.
Орден "За заслуги перед Итальянской Республикой" имеет шесть степеней. Его высшей степени обычно удостаиваются государственные лидеры.
По словам Верде, в течение своей долгой художественной карьеры Де Вито с гордостью заявлял о глубоком чувстве привязанности к итальянским корням.
Дэниел Майкл Де Вито родился в 1944 году в Нью-Джерси. Снялся более чем в 50 фильмах, самыми известными из которых стали "Роман с камнем", "Пролетая над гнездом кукушки", "Близнецы" и "Человек на Луне".