Casio-ում ժամացույց են ստեղծել ռոմանտիկ աղջիկների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճապոնիայի Casio ընկերությունը ներկայացրել Է նոր մոդելի Baby-G BA-110 ժամացույցը: Այն ստեղծված Է G-Shock GA110 ժամացույցի տեսքով, բայց ավելի հանգիստ կատարմամբ: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է մամուլի տեղեկագրում:
Ընկերության ներկայացուցիչների խոսքով՝ այդ ժամացույցը նախատեսված Է ռոմանտիկ աղջիկների համար:
Մոդելը զարդարված Է ոսկե փոշեպատմամբ մետաղական դետալներով եւ ներկայացված Է չորս գունավորումներով՝ սեւ, սպիտակ, բաց դեղնավուն եւ մոխրա-երկնագույն: Ժամացույցն ապահովված Է 3D-թվացույցով, որը խորության զգացում Է առաջացնում: Դա անջրանցիկ Է մինչեւ 100 մետր խորությունում եւ հանդերձված Է ավտոմատ լուսավորմամբ:
Casio ընկերությունը հիմնվել Է 1946 թվականին Տոկիոյում: Մասնագիտացած Է Էլեկտրոնային սարքերի (հաշվասարքերի, լուսախցիկների, երաժշտական գործիքների, պլանշետների), ինչպես նաեւ ձեռքի ժամացույցների արտադրության բնագավառում:

В Casio создали часы для романтичных девушек
Японская компания Casio представила новую модель часов Baby-G BA-110. Они созданы по образу часов G-Shock GA110, но в более спокойном исполнении. Об этом сообщается в пресс-релизе, передает Лента.ру. По словам представителей компании, эти часы предназначены для романтичных девушек.
Модель украшена металлическими деталями с золотым напылением и представлена в четырех расцветках: черной, белой, кремовой и серо-голубой. Часы обеспечены 3D-циферблатом, создающим ощущение глубины. Они водонепроницаемы на глубине до 100 метров и оснащены автоматической подсветкой.
Компания Casio основана в 1946 году в Токио. Специализируется на производстве электронных устройств (калькуляторов, фотокамер, музыкальных инструментов, планшетов), а также наручных часов.