IDBank-ը թողարկել է դոլարային պարտատոմսերի 2024 թվականի թվով 2-րդ տրանշը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: IDBank-ը 2024 թվականի մայիսի 13-ին հրապարակային առաջարկի միջոցով թողարկել է AMANLBB2PER9 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր՝ հետևյալ պայմաններով․
Ընդհանուր ծավալը – 5 մլն․ ԱՄՆ դոլար
Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը – 4,75 %
Շրջանառության ժամկետը – 39 ամիս
Արժեկտրոնի վճարում – եռամսյա պարբերականությամբ
Մարման ամսաթիվ – 13 օգոստոսի 2027թ․
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2024 թ․-ի մայիսի 13-ից մինչև 2024 թվականի հուլիսի 12-ը ներառյալ։ Նշենք, որ սա IDBank-ի դոլարային պարտատոմսերի հոբելյանական 25-րդ թողարկումն է։
Նշվում է, որ պարտատոմսերը հնարավոր է հեշտությամբ ձեռք բերել նաև առցանց տարբերակով՝ մի քանի հպումով, առանց Բանկի մասնաճյուղ այցելելու։ Ընդամենը IDBanking.am  առցանց հարթակում մուտք գործեք «Արժեթղթեր» բաժին, ընտրեք պարտատոմսերի տեսակը և քանակը և կատարեք գնում։
Պարտատոմսերի մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինի Idram&IDBank հավելվածում դրանք ձեռք բերելուց անմիջապես հետո․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում  ներկայացված է պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարող եք տեսնել անցնելով հղումով։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 18 հոկտեմբերի 2023թ. թիվ 1/520 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank выпускает 2-ой транш долларовых облигаций 2024 года
13 мая 2024 года IDBank разместил именные купонные облигации под аббревиатурой AMANLBB2PER9 посредством публичного размещения на следующих условиях:
Общий объем - 5 миллионов долларов
Годовая процентная ставка - 4,75%
Срок обращения облигаций - 39 месяцев
Облигации будут выплачиваться ежеквартально
Срок погашения - 13 августа 2027г.
Облигации будут размещены с 13 мая 2024 года по 12 июля 2024 года включительно. Стоит отметить, что это 25-й юбилейный выпуск долларовых облигаций IDBank.
Как мы уже сообщали Вам, облигации можно легко приобрести онлайн, сделав несколько кликов, не посещая банк. Просто зайдите в раздел «Ценные бумаги» на онлайн-платформе IDBanking.am, выберите тип и количество облигаций и оформите покупку.
Полная информация об облигациях будет доступна в приложении Idram&IDBank сразу после покупки: в разделе «Облигации» подраздела «Банковские услуги» представлены отличительный код, количество, номинальная стоимость, годовой купонный доход, дата выплаты купона и дата погашения облигаций.
Всю информацию об облигациях можно посмотреть по ссылке.
Программный проспект облигаций зарегистрирован ЦБ РА, решением Председателя ЦБ РА N1/520 А 18-ого октября 2022 года. Электронные версии проспекта программы, ее заполнение и основные условия выпуска можно найти на официальном сайте IDBank-а.