IDBank-ը թողարկել է դոլարային պարտատոմսերի 2024 թվականի թվով 2-րդ տրանշը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: IDBank-ը 2024 թվականի մայիսի 13-ին հրապարակային առաջարկի միջոցով թողարկել է AMANLBB2PER9 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր՝ հետևյալ պայմաններով․
Ընդհանուր ծավալը – 5 մլն․ ԱՄՆ դոլար
Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը – 4,75 %
Շրջանառության ժամկետը – 39 ամիս
Արժեկտրոնի վճարում – եռամսյա պարբերականությամբ
Մարման ամսաթիվ – 13 օգոստոսի 2027թ․
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2024 թ․-ի մայիսի 13-ից մինչև 2024 թվականի հուլիսի 12-ը ներառյալ։ Նշենք, որ սա IDBank-ի դոլարային պարտատոմսերի հոբելյանական 25-րդ թողարկումն է։
Նշվում է, որ պարտատոմսերը հնարավոր է հեշտությամբ ձեռք բերել նաև առցանց տարբերակով՝ մի քանի հպումով, առանց Բանկի մասնաճյուղ այցելելու։ Ընդամենը IDBanking.am  առցանց հարթակում մուտք գործեք «Արժեթղթեր» բաժին, ընտրեք պարտատոմսերի տեսակը և քանակը և կատարեք գնում։
Պարտատոմսերի մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինի Idram&IDBank հավելվածում դրանք ձեռք բերելուց անմիջապես հետո․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում  ներկայացված է պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարող եք տեսնել անցնելով հղումով։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 18 հոկտեմբերի 2023թ. թիվ 1/520 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank issues the 2nd tranche of dollar bonds of 2024
YEREVAN, MAY 13, ARMENPRESS. On May 13, 2024, IDBank placed registered coupon bonds under the abbreviation AMANLBB2PER9 through a public offering on the following terms:
Total volume - 5 million dollars
• Annual interest rate - 4.75%
• Bond maturity - 39 months
• Bonds will be paid quarterly
• Maturity date - August 13, 2027
The bonds will be placed from May 13, 2024 to July 12, 2024 inclusive. It should be noted that this is the 25th jubilee issue of IDBank's dollar bonds.
The bonds can be easily purchased online with a few clicks, without visiting the Bank. Just enter the “Bonds” section on the IDBanking.am online platform, select the type and quantity of bonds and make the purchase.
The full information about the bonds will be available on the Idram&IDBank application immediately after the purchase: the “Bonds” section of the “Banking Services” section provides the distinguishing code, quantity, face value, annual coupon yield, coupon payment date and maturity date of the bonds.
The Bond prospectus was registered by the CBA, resolution N1/489А of the Chairman of the CBA from October 7, 2022. The electronic version of the prospectus and the final terms of issue are available on the official website of the Bank.